Інформація щодо лікувальних, оздоровчих, спортивних закладах регіональної філії

Соціальна сфера завжди була і залишається об'єктом найпильнішої уваги з боку керівництва регіональної філії «Одеська залізниця» та Дорпрофсожу.

Удосконалення системи охорони здоров'я, покращення умов відпочинку та оздоровлення працівників і ветеранів магістралі, особливо дітей залізничників, є пріоритетом у питаннях забезпечення їх соціального захисту. Працівники філії та члени їх сімей мають можливість оздоровлюватись у чудових комфортабельних здравницях.

Про здоров’я працівників магістралі і ветеранів піклується кваліфікований медичний персонал Одеської клінічної лікарні на залізничному транспорті (65059, м. Одеса, вул. Шклярука, 4а).

Зміцнити імунну систему, поліпшити самопочуття, відновити здоров’я одеські залізничники та їх родини мають можливість у санаторії-профілакторії (корпус 1 – м. Одеса, Французький б-р, 59; корпус 2 – Одеська обл., смт. Затока, вул. Залізнична, 6), на базах відпочинку «Каштан» (Херсонська обл., с. Приморське), «Локомотив» (Черкаська обл., с. Сокирне).

Санаторій-профілакторій – це сучасні комфортабельні корпуси зі зручними умовами проживання, де залізничники та члени їх родин мають змогу отримати широкий спектр послуг з санаторно-курортного та відновлювального лікування.Лікувальна база санаторія-профілакторія дозволяє приймати на лікування відпочиваючих з хворобами серцево-судинної системи, органів дихання, шлунково-кишкового тракту, опорно-рухового апарату.

Комплекс лікування включає: фітотерапію, прийом моршинської мінеральної води, інгаляції, лікувальний масаж, фізіотерапевтичні процедури (УВЧ, Дарсонваль, ампліпульс, магнітотерапія, електрофорез) та профілактичне медикаментозне лікування.

Є тут все належне і для цікавого дозвілля: масажні кабінети, сауна, спортивно-тренажерні зали, більярд, тенісні корти, дитячі ігрові майданчики, бібліотеки, а також пляжні зони на морському узбережжі.

Санаторій-профілакторій, дорожня лікарня оснащені сучасною медичною апаратурою й утримуються на високому рівні. Завдяки цьому показники стану здоров'я наших залізничників вищі, ніж у середньому по Україні.

Влітку на лікування і оздоровлення залізничників і членів їх сімей приймає корпус №2 санаторія-профілакторія, розташований у курортній зоні в 60 км від міста Одеси в смт Затока.База відпочинку «Каштан» розташована на березі Чорного моря на Херсонщині у селищі Більшовик. До послуг відпочиваючих – озеленена місцевість, затишні дерев’яні будиночки з 3- і 4-місними кімнатами, у яких є кухня з газовою плитою та холодильником. Біля будиночків – дерев’яні столи з лавами та навісом. Поруч з базою – піщаний пляж. Тож під час курортного сезону тут можна вдосталь накупатися в теплих морських водах, засмагнути та незабутньо провести відпустку разом із сім’єю.

База відпочинку «Локомотив» знаходиться на березі Дніпра у селищі Сокирне Черкаської області. 28 будиночків відпочинку (більшість – дерев’яні), 8 кухонь, пункт прокату човнів, дитячі майданчики, альтанки і бесідки розташовані на затишній, затіненій хвойними деревами території. Цілюще повітря, риболовля, катання на човнах сприяють чудовому відпочинку та оздоровленню всієї родини.У дитячих оздоровчих закладах щорічно створюються безпечні умови для проживання та харчування дітей, забезпечується охорона їх життя і здоров'я, посилюється санітарно-гігієнічний та протиепідемічний нагляд. Обладнуються відповідним чином медичні пункти, спортивні майданчики, відкриті водойми та санітарно-побутові приміщення.

Організація культурно-масової роботи з дітьми спрямована на виховання в них національної свідомості, почуття патріотизму, відродження національних обрядів та звичаїв.

Діти з родин залізничників мають можливість відпочити та оздоровитись у дитячих оздоровчих закладах:

  • Дитячий оздоровчий табір "Юний залізничник";
  • Дитячий оздоровчий табір ім. Л. Шевцової;
  • Дитячий оздоровчий табір "Гайдарівець".

Дитячий оздоровчий табір «Юний залізничник» розташований у курортній зоні міста Одеси (вул. Ялинкова, 3, що на Великому Фонтані). Доглянута територія табору вражає яскравими барвами квітів і декоративних кущових рослин, розкидистими кронами листяних та хвойних дерев. До послуг дітей пропонуються комфортні житлові приміщення, оснащений необхідним обладнанням медичний пункт, відвідування театрів і цирку, екскурсії, конкурси-квести, виїзди до моря, спортивні змагання не тільки серед команд цього табору, а й на рівні інших одеських таборів, де команди «юних залізничників» неодноразово посідали призові місця.Дитячий оздоровчий табір ім. Л. Шевцової (Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, смт Затока, вул. Залізнична, 8) знаходиться у чудовому курортному куточку Чорноморського узбережжя під Одесою. На юних відпочивальників тут чекають сучасні 3-поверхові комфортабельні корпуси, з 3-місними палатами, де є всі зручності, включаючи душові кабіни, облаштовані необхідним інвентарем чотири спортивні та ігрові майданчики, бібліотека, секції за уподобаннями: англійської мови, шахів і шашок, фітнесу, оригамі, різноманітні конкурси, концерти, театральні свята. Але найголовніше задоволення для дітвори – сонячний пляж і синє море, яке зовсім поруч!Дитячий оздоровчий табір «Гайдарівець» (Черкаська обл., Золотоніський р-н, с. Чапаєвка) розташований на лівому березі Дніпра серед соснового бору. У розпорядженні дітей 15 будиночків, альтанки, стадіон, ігрові майданчики, більярдні і тенісні столи, відеозал, літній кінотеатр, комп’ютери. Якісному відпочинку дітвори сприяють різноманітні культурно-розважальні програми, екскурсії, подорожі пароплавом по Дніпру, візити до храму, спортивні змагання й естафети. Особливе ж задоволення – дискотеки та туристичний похід до лісу або річки з приготуванням каші!