04.12.2017р.

Одеській залізниці – 152 роки!

Одеській залізниці – 152 роки!

Сьогодні, 4 грудня, Одеська залізниця відзначає 152-річчя з Дня початку регулярного руху поїздів на першій збудованій залізничній ділянці регіону – Одеса – Балта.

Будівництво ділянки Одеса – Балта із відгалуженням від станції Роздільна до станції Кучурган розпочалося 4 травня 1863 року. Тоді під керівництвом барона К.К. Унгерн-Штернберг чотири роти штрафників разом з військовими будівельниками, що були залучені до виробництва земельних робіт, на одеській Молдаванці розпочали будівництво першої у Північному Причорномор’ї залізниці.

Через 2,5 роки будівельні роботи було завершено – й 3 грудня 1865 року два поїзди (один з Одеси, другий з Балти) вирушили назустріч один одному. У той же день представники міста Балта заявили про перші заявки на відправлення вантажу у 8 вагона на 4 грудня та на наступні дні. Це повідомлення стало ключовим в рішення відкрити регулярний рух поїздів по новій магістралі.

Так, 4 грудня 1865 року залізнична колія у 220 верст була введена в експлуатацію. Загальна вартість будівництва цієї дільники на той час становила 16 млн. 425 тис. рублів.

Сьогодні вже регіональна філія «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» – це один з лідерів на ринку транспортно-логістичних послуг. В межах філії здійснює підприємницьку діяльність понад 4,4 тис. фірм і компаній (з них понад 1 тис. на постійній основі), обслуговується 9 морські, 3 річні та 1 приватний морський порт, а також міжнародна поромна переправа. Щороку тут перевозиться 165 млн. тонн вантажів різної номенклатури, навантажується майже 30 млн. тонн вантажів й вивантажується приблизно 1,5 млн. вагонів.

Крім того, Одеська магістраль поєднує близько 300 населених пунктів Південної та Центральної України та обслуговує близько 15 млн. пасажирів щорічно.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»