01.12.2017р.

На Одеській магістралі підвели підсумки роботи загонів та підрозділів воєнізованої охорони

Понад півсотні представників керівного складу відомчої воєнізованої охорони філії зібралися в управлінні регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» для підведення підсумків роботи служби за 11 місяців 2017 року та прогнозування ситуації на грудень. На нараді розглядалися такі проблемні питання як пошкодження та розкрадання зловмисниками майна магістралі, аналіз зростання матеріальних збитків від не збережених перевезень вантажів, організація оперативно-профілактичної роботи та супроводження вагонів.

Наразі на оперативному обліку служби перебувають 669 випадків незаконних втручань у діяльність філії, у результаті чого нанесено  матеріальний збиток на суму майже 7 млн. грн, що перевищує минулорічний показник на 1,4 млн. грн. Деякі з випадків призвели до затримок поїздів.

Найбільшу кількість зафіксовано по господарству колії – 306 випадків на 3,7 млн. грн., по господарству сигналізації та зв’язку – 183  випадки на 1,5 млн. грн. та по господарству перевезень – 27  випадків на 3,2 млн. грн.

Працівниками воєнізованої охорони філії «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» розкрито 131 випадок крадіжок – на 36 більше, ніж торік. З них 33 випадки крадіжок вантажів, в ході яких затримано 35 осіб, та 98 випадків крадіжок матеріальних цінностей структурних підрозділів філії, під час яких затримано 162 особи.

Крім того, проведено 2 тис. 812 рейдів і перевірено 170 пунктів прийому металобрухту. За ходіння по коліях було затримано 632 і 341 особу притягнуто до адміністративної відповідальності і оштрафовано.

Збитків у сумі майже 312  тис. грн. (83%) нанесено філії через розкрадання  зловмисниками металопродукції при транспортуванні по дільницях обслуговування Одеського, Знам’янського та Херсонського загонів, зокрема на дільницях Долинська – Миколаїв, Одеса-Застава-1 – Іллічівськ, Одеса-Сортувальна – Одеса-Порт, на станції Одеса-Східна. При цьому на дільниці Долинська – Миколаїв особовим складом розкрито та попереджено 10 випадків розкрадань вантажів (арматури, вугілля, зерна пшениці і кукурудзи, насіння сої), за що затримано 8  осіб.

За словами в. о. начальника служби відомчої воєнізованої охорони філії Максима Кириченка, всім працівникам слід перейнятися проблемою зростання випадків розкрадань і не розділяти зони відповідальності, адже всі працівники від керівника до стрільця в рівній мірі відповідальні за схоронність майна залізниці.

Заступник директора філії з безпеки Павло Яценко зазначив, що головною метою служби відомчої воєнізованої охорони наразі є покращення результатів роботи щодо зменшення кількості випадків розкрадань, активізації роботи оперативних груп, переміщення тимчасових постів на криміногенні дільниці тощо. Другим аспектом роботи буде покращення умов праці стрільців, оплата співвідносна із особистою участю стрільця, коли кожне затримання або навіть попередження крадіжки преміюватиметься відповідно до нового Положення про преміювання. Для цього працівникам слід сумлінніше ставитися до роботи, вказувати на існуючі складнощі для їх оперативного вирішення, налагодити діалог із профспілкою та приділяти особливу увагу питанню забезпечення охорони праці.

Разом з тим, служба відомчої воєнізованої охорони регіональної філії налагоджує взаємодію із співробітниками відділу по боротьбі зі злочинами на залізничному транспорті управління карного розшуку Головного управління Національної поліції в України Одеської області. Як додає начальник відділу по боротьбі зі скоєними злочинами на залізничному та повітряному транспорті управління карного розшуку ГУНП в Одеській області Сергій Мельник, однією з успішних операції стала сумісна затримка розкрадача пристроїв СЦБ на одній із залізничних ділянок Одеської дирекції залізничних перевезень 29 листопада поточного року.

Також служба воєнізованої охорони регіональної філії надає послуги  охорони та супроводження вантажів на шляху прямування та у парках станцій у межах України і щоб усунути причини та передумови, які сприяють виникненню розкрадань, залізничниками вживаються заходи по забезпеченню 100% супроводження вагонів з номенклатурними вантажами, відпрацювання оперативними групами підрозділів загонів найбільш криміногенних дільниць та станцій  тощо.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»

На Одеській магістралі підвели підсумки роботи загонів та підрозділів воєнізованої охорони - 0 На Одеській магістралі підвели підсумки роботи загонів та підрозділів воєнізованої охорони - 1 На Одеській магістралі підвели підсумки роботи загонів та підрозділів воєнізованої охорони - 2