06.11.2017р.

Для пасажирів відкриваються нові залізничні маршрути з Одеси

30 жовтня на першій платформі залізничного вокзалу станції Одеса-Головна відбулася урочиста зустріч першого рейсу нічного поїзда №12/11 Львів – Одеса. Особливістю даного поїду є те, що він сформований з вагонів, побудованих українським виробником цього року.

О 8:35 до Одеси прибули перші пасажири, які скористалися послугами першого рейсу нічного експресу зі Львова.

«Поїзд складається з 10 вагонів. Загалом у поїзді передбачено 348 місць, на вибір пасажирів 8 купейних та 2 вагони СВ. Ці вагони обладнанні вакуумними туалетами, оновленими системами кондиціонування та опалення, є кава-машини», – розповів представник філії «Пасажирська компанія» Іван Карпяк, який особисто протестував комфорт та зручність нового рухомого складу.

Нічний експрес №12/11 сполученням Львів – Одеса курсуватиме через день (у листопаді: зі Львова – по парних числах місяця, з Одеси – по непарних). Зі Львова поїзд відправлятиметься о 22:15. В Одесу прибуватиме о 08:35. З Одеси до Львова поїзд №11/12 вирушатиме о 21:55 та прибуватиме до Львова о 07:55. На шляху прямування передбачені зупинки на станціях Тернопіль, Хмельницький, Жмеринка, Подільськ. Повну відстань від Львова до Одеси нічний експрес №12/11 долатиме за 10 годин 20 хвилин. Час подорожі на зворотному шляху становитиме 10 годин.

Окрім цього, головний інженер – перший заступник директора регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Павло Чекалов анонсував з переходу на новий графік руху, з 10 грудня, запуск двогрупного пасажирського поїзду з Одеси до Перемишля (Польща) та Яремчі з розчепленням у Львові. «Взимку пасажири з Одеси зможуть без пересадок добратися до українських популярних гірськолижних курортів Яремче, Буковель, а також до Євросоюзу», – додав він.

Поїзд №36/26-35/25 сполученням Одеса – Яремче, Перемишль курсуватиме щоденно. З Одеси поїзд вирушатиме о 18:26 і прибуватиме наступного дня до Яремчі об 11:36, до Перемишля о 9:45. З Перемишля до Одеси новий поїзд відправлятиметься о 18:09 за місцевим часом, а з Яремчі о 18:52 та прибуватиме до Одеси о 11:15 наступного дня. На шляху прямування передбачені зупинки у Львові, Тернополі, Хмельницькому, Жмеринці, Красному, Рудниці, Вапнярці та інших станціях.

Крім того, як зазначив Павло Чекалов, у перспективі на період літніх перевезень у наступному році передбачається розвиток Білгород-Дністровського напрямку. Якщо у 2016 році почав курсувати поїзд №148/147 Київ – Ізмаїл, у поточному році були додані поїзди з Києва, Житомира та Чернігова до Білгород-Дністровського, то в 2018 році планується з’єднати прямим залізничним сполученням Білгород-Дністровський з іншими українськими містами.

«На сьогоднішній день Одеська залізниця розглядає можливість реконструкції станції Білгород-Дністровський для того, щоб була можливість збільшити кількість поїздів, що прямуватимуть до Білгород-Дністровського через Одесу. Ми прагнемо збільшити маршрути прямих рейсів», – зазначив він.

Загалом у цьому році ПАТ «Укрзалізниця» придбає в українського виробника 50 нових пасажирських вагонів. Так, на початку року завод-виробник передав в експлуатацію компанії 12 вагонів, ще 20 вагонів поставлено вже цієї осені, решта – до кінця року. Ці нові вагони сформують нові поїзди в новому графіку руху. Планується запуск нічного експресу Харків – Одеса, який курсуватиме через день, та Київ – Запоріжжя.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»