09.10.2013р.

Одеська залізниця перевезла понад 3,2 млн пільговиків

Одеська залізниця перевезла понад 3,2 млн пільговиків

Протягом 8 місяців поточного року Одеська залізниця перевезла більше 3,2 млн пасажирів пільгових категорій. Серед пасажирів пільгових категорій найбільше було перевезено студентів (785 тис.), дітей віком до 14 років (437 тис. осіб), дітей-сиріт (10,1 тис.) та людей з обмеженими фізичними можливостями (інвалідів) 7,8 тис. осіб. Витрати Одеської залізниці на перевезення пасажирів пільгових категорій за вказаний період сягають 34,5 млн грн., а сума отриманої компенсації за пільгові перевезення за 8 місяців становить лише 13 млн грн., тобто 37,6%.

Одеська залізниця систематично недоотримує мільйони гривень і це за умов напруженої економічної ситуації та високого рівня зношеності рухомого складу. Проте залізничники усвідомлюють високий рівень відповідальності перед громадянами, які обирають зручність та переваги залізниці, а тому безвідмовно надають пільговий проїзд 26 категоріям громадян. Відповідно до Закону України «Про залізничний транспорт» збитки від перевезень окремих категорій громадян на пільгових умовах повинні компенсуватися за рахунок Державного або місцевого бюджетів.

 *Довідково

Закон України «Про залізничний транспорт», стаття 9:

Для захисту інтересів окремих категорій громадян на пасажирських перевезеннях можуть передбачатися пільгові тарифи. Збитки залізничного транспорту загального користування від їх використання відшкодовуються залізницям за рахунок державного або місцевих бюджетів залежно від того, яким органом прийнято рішення щодо введення відповідних пільг.

Прес-служба Одеської залізниці