04.09.2013р.

Одеські залізничники обговорили питання охорони праці у вагонному господарстві

Основні напрямки роботи з забезпечення дотримання правил охорони праці в умовах реформування вагонного господарства та профілактики травмування працівників при проведенні ремонтних робіт в цехах депо, пунктах технічного обслуговування і в пунктах ремонту вагонів з відчепленням обговорювалися в ході семінар-наради, який нещодавно було проведено на базі експлуатаційного вагонного депо Одеса-Застава-1.

У семінар–нараді присвяченій актуальним питанням організації безпечних умов праці вагонників взяли активну участь начальники секторів та інженери з охорони праці ремонтних та експлуатаційних вагонних депо залізниці.

Захід відкрив головний інженер служби вагонного господарства Сергій Васильєв, який підкреслив значимість безпечної експлуатації верстатного обладнання, організації профілактичної роботи з недопущення випадків виробничого травматизму та забезпечення якісного та всебічного контролю виконання вимог охорони праці.

У своїй доповіді головний інженер служби вагонного господарства нагадав про особисту відповідальність керівників підрозділів та інженерів з охорони праці вагонних депо у разі спроби приховання травматичних випадків, що по суті шкодить репутації усього структурного підрозділу. «Саме від принципової позиції та системного підходу до питання організації профілактично-роз’яснювальної роботи інженерами з охорони праці, великою мірою залежить стан безпеки та охорона праці у вагонному господарстві» - зазначив Сергій Васильєв.

У заході також взяв участь головний технічний інспектор праці Ради профспілки на Одеській залізниці Валентин Бочкарьов, який окреслив шляхи і напрямки роботи служб охорони праці з реалізації державної політики України у галузі охорони праці та досвід роботи у цьому напрямку у європейських країнах.

Начальник експлуатаційного вагонного депо Одеса-Застава-1 Віктор Шульга ознайомив учасників семінару безпосередньо у цехах депо з технічним оснащенням депо, зокрема забезпечення стендами, куточками, інструкціями з охорони праці, засобами індивідуального захисту, системою профілактики травматизму в цілому по депо.

За результатами семінар-наради було визначено основні напрямки роботи щодо покращення умов охорони праці залізничників, зокрема щодо суворого дотримання працівниками вимог технологічних процесів, а також обов'язкового врахування забезпечення вимог безпеки при зміні умов праці.

Прес-служба Одеської залізниці

Одеські залізничники обговорили питання охорони  праці у вагонному господарстві - 0