30.07.2013р.

На Одеській залізниці виявлено 307 пошкоджених вагонів за місяць

У ході місячника контролю за збереженням вантажних вагонів при проведенні вантажних операцій на Одеській залізниці було виявлено 307 пошкоджених вагонів. Працівники вагонного господарства Одеської залізниці виявили 180 пошкоджених в ході розвантажувальних операцій вагонів на суму 175 тис. грн. Працівники дирекцій залізничних перевезень, станцій, комерційні агенти виявили 91 пошкоджений вагон на суму 78 тис. грн. Ще 37 вагонів виявила Інспекція зі збереження вагонного парку Укрзалізниці.

Лідером з виявлення пошкоджених вагонів є Одеська дирекція залізничних перевезень (адже обслуговує порти Одеського регіону) – 204 вагони, що майже втричі більше за показники минулорічного місячника. На другому місці Херсонська дирекція – тут виявлено 52 пошкоджених вагони на суму 74,5 тис. грн. Решта пошкоджень вагонів зафіксовано на Знам’янській та Шевченківській дирекціях залізничних перевезень Одеської залізниці.

Слід відзначити, що цього року місячник пройшов успішно – виявлено в кілька разів більше пошкоджень вагонів, однак такі показники є невтішними, адже це свідчить про подальше порушення вимог ГОСТа 22235-76 в портах. Основними порушеннями є торкання вантажозахватного механізму кузову вагона, взаємодія з вагонами приладів, що не обстежувалися перед введенням в експлуатацію тощо. Усього при перевірках виявлено 18 механізмів, що взаємодіють з вагонами і при цьому не відповідають вимогам ГОСТа. Також зафіксовано, що найбільшу кількість вагонів пошкоджують на станції Одеса-Порт працівники Одеського морського торговельного порту (69 вагонів) та на станції Берегова (Морський торговельний порт Южний, 44 вагони).

Прес-служба Одеської залізниці