19.07.2013р.

На Одеській залізниці за перше півріччя 2013 року оформлено майже 270 тис. дітей

На Одеській залізниці за перше півріччя 2013 року оформлено  майже 270 тис. дітей

Протягом шести місяців поточного року по Одеській залізниці для проїзду у поїздах дальнього та приміського сполучення оформлено майже 270 тис. «маленьких» пасажирів. У квиткових касах залізниці для перевезення залізничним транспортом у напрямках «туди» й «зворотно» було оформлено більше 730 організованих груп дітей на 22 тис. місць, що відповідає показникам минулого року.

На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2004 №976 «Про встановлення пільгового тарифу на перевезення дітей залізничним транспортом» дітям віком від 6 до 14 років при проїзді залізничним транспортом надається знижка 25 % від вартості проїзду. В цілому по залізниці у дальньому сполученні оформлено 125,5 тис. дітей віком від 6 до 14 років., а у приміському сполученні – 130,9 тис.

Відповідно до «Правил перевезень пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом» з 2011 року при перевезенні дітей є обов’язковою наявність оригіналу документа, що підтверджує вік дитини. Однак, враховуючи численні прохання організаторів поїздок та батьків, адміністрація залізничного транспорту України пішла назустріч і дозволила перевезення дітей в групах на оздоровлення у літній період (до 30.08.2013 включно) за нотаріально завіреними ксерокопіями свідоцтва про народження.

Особливу увагу на Одеській залізниці приділяють перевезенню пільгових категорій пасажирів. У поїздах дальнього та приміського сполучення за 6 місяців поточного року було перевезено 4,7 тис. дітей-сиріт та понад 5 тис. дітей-інвалідів.

Нагадаємо, що питання забезпечення належного рівня безпеки дітей під час користування залізничним транспортом знаходиться на особливому контролі. Надання допомоги групам дітей при посадці та висадці з поїзда на вокзалах та станціях є обов’язковими для всіх працівників залізниці.

Для зручності маленьких пасажирів та їх супроводжуючих на пасажирському вокзалі Одеса-Головна розроблено технологію, яка забезпечує належну організацію безпечної посадки/висадки організованих груп дітей, їх супроводження територією вокзалу та комфортне перебування у спеціально виділеному залі очікування, де одночасно можна розмістити понад півтори сотні дітей.

Прес-служба Одеської залізниці