11.07.2013р.

В Одесі обговорили питання взаємодії зернотрейдерів та залізниці

За прогнозами спеціалістів, урожай зерна цього року становитиме 54 млн тонн, що на 8 млн тонн більше аналогічних показників минулого року. Саме тому актуальним є питання злагодженої роботи зернотрейдерів, експедиторів та перевізників. Сьогодні в Одесі  відбулося  засідання робочої групи з функціонування ринку зерна. У засіданні взяли участь зернотрейдери, експедитори, представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Інвесторського центру продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, Української Аграрної Конфедерації та  Укрзалізниці.

У ході засідання стало відомо, що 61 % (19,7 млн тонн) від загального обсягу насипних сільськогосподарських вантажів, перевалка яких у 2012 році здійснювалася через порти, перевозиться залізницею.

Кількість заявок на перевезення сільськогосподарських вантажів,  які надходять на залізницю протягом місяця, значно перевищує технічні та технологічні можливості залізниць з перевезень вантажів у зерновозах. При існуючому парку зерновозів залізниці в змозі щодоби навантажувати до 1200-1300 зерновозів, а заявок на навантаження в середньому приймається у 2-2,5 рази більше. Фахівці Головного управління перевезень Укрзалізниці працюють над удосконаленням процесу прийому заявок від вантажовідправників, тому розробили довідник переробних можливостей станцій відправлення і призначення з навантаження зернових вантажів і продуктів їх переробки. Це дозволяє забезпечити прийом планів перевезень зернових вантажів на елеваторах згідно з їх фактичними можливостями.

Залізничники зазначили, що наразі існують недоліки,  які значно ускладнюють роботу залізниці: неритмічність навантаження протягом місяця і призупинення роботи у вихідні та святкові дні, збої графіка підходу суден, що спричиняє несвоєчасне вивільнення складських ємностей і, як наслідок, накопичення вагонів, а також здійснення митних, ветеринарних, фітосанітраних та інших видів контролю при відправленні зерна з елеваторів, при його вивантаженні у портах, адже часто завантажені вагони простоюють в очікувані оформлення процедур по кілька діб.

Усунення зазначених недоліків та стабільна протягом року робота зернотрейдерів дозволить існуючим парком зерновозів Укрзалізниці (при їх ефективному використанні) щодоби навантажувати 78-85 тис. тонн зерна.

Прес-служба Одеської залізниці

В Одесі обговорили питання взаємодії зернотрейдерів та залізниці - 0