26.06.2013р.

Одеські залізничники виконали запланований обсяг колійних робіт по станції Любашівка

Одеська залізниця в останній раз за власний рахунок відновила незадіяну під’їзну колію до військової частини А3516 по станції Любашівка для того, щоб з території військової частини було відправлено 60 цистерн (3,5 тис тонн) із компонентом ракетного палива типу меланж.

Працівники Котовської дистанції колії та двох колійних машинних станцій (Вапнярка, Усатове) відремонтували капітальним ремонтом 2 км 215 м колії від станції Любашівка до воріт військової частини з укладанням рейко-шпальної решітки на залізобетонних шпалах. На території військової частини було виконано суцільну заміну майже 400 шпал, на станційних коліях по маршруту вивозу небезпечного вантажу замінено 798 шпал, а на стрілочному переводі на території військової частини виконано суцільну заміну брусів і шпал. Окрім того колійники здійснили механізовану виправку стрілочного переводу і колії, підбили щебеневий шар під шпалами, відрихтували колію виправочно-підбивочно-рихтувальною машиною (ВПР).

Потреба у відновленні цієї під’їзної колії виникла через несанкціоноване втручання сторонніх осіб у роботу залізничного транспорту, які зухвало демонтували та викрали елементи верхньої будови колії. Це вже не перший випадок несанкціонованого втручання сторонніх осіб у роботу залізничного транспорту на цій під’їзній колії, наслідки якого доводиться ліквідовувати одеським залізничникам. Проте цього разу залізниця відновлює верхню будову зазначеної під’їзної колії в останнє, а тому, зважаючи на важливість ситуації, Одеська залізниця розраховує на порядність місцевих жителів і сподівається на те, що вони не дозволять знову розкрасти елементи верхньої будови колії, адже це загрожуватиме безпечному транспортуванню цистерн із компонентом ракетного палива типу меланж.

Слід підкреслити, що за нинішніх несприятливих фінансових умов залізничники не можуть собі дозволити по кілька разів витрачати матеріальні ресурси на ремонт незадіяних у перевізному процесі ділянок колії, зокрема зазначену під’їзну колію. Залізничники переконані, що керівництво військової частини без зволікань відправить на утилізацію небезпечний вантаж, чим усуне будь-яку ймовірність шкідливого впливу на оточуюче середовище та поверне спокій місцевим жителям.

Одеські залізничники виконали запланований  обсяг колійних робіт по станції Любашівка - 0