05.04.2013р.

Одеські залізничники різними видами ремонту оздоровлять майже 125 км колії

Одеські залізничники різними видами ремонту оздоровлять майже 125 км колії

Поточного року Одеські залізничники різними видами ремонту оздоровлять майже 125 км колії на одному з найбільш вантажонапружених напрямків на Україні: П’ятихатки – Знамянка – Помічна – Одеса.

Про це йшлося на засіданні техніко-економічної ради, яка відбулася 4 квітня 2013 року під головуванням начальника Одеської залізниці Миколи Луханіна у якому взяли участь представники галузевих господарств.

У ході засідання стало відомо, що основний обсяг робіт з модернізації колії в 2013 році проводитиметься на трьох основних напрямках загальним обсягом – 91,1 км, а саме дільниці Миронівка – П’ятихатки, Знам’янка – Одеса, Вапнярка – Одеса. Наразі повністю готова проектно-кошторисна документація.

На дільниці Миронівка – П’ятихатки заплановано виконати роботи на трьох перегонах Кам’янка – Косари, Знам’янка – Знам’янка пас, Щаслива – Зелена загальна протяжність яких становить 23,7 км. На напрямку Знам’янка – Одеса заплановано виконати на 1,9 км перегону Канатово - Трепівка. На напрямку Вапнярка – Одеса роботи будуть виконані на перегонах Вапнярка – Князеве, Іванівка – Веселий Кут протяжністю 15,4 км.

Капітальним ремонтом буде відремонтовано 33,3 км колії менш вантажонапружених дільниць. Дерев’яні шпали будуть замінені залізобетонними на 8,6 км колії. Колійники замінять новими комплектами 65 стрілочних переводів, 15 з яких будуть на залізобетонних брусах. Буде відремонтовано 25 станційних колій загальною протяжністю 20,9 км на станціях: Іллічівськ – Поромна, Котовськ, Христинівка, Знам’янка, Миколаїв, Одеса-Сортувальна.

Зазначені роботи проводитимуться в 3 етапи: виконання робіт до, після та під час літніх пасажирських перевезень. До початку літніх пасажирських перевезень роботи виконуватимуться на 42,7 км перегонів: Кам’янка – Косари, Знам’янка - Знам’янка пас., Щаслива – Зелена, Іванівка – Веселий Кут, Перехрестове – Затишшя, Херсон – Херсон-Порт, а також станціях Щаслива, Затишшя. Під час літніх пасажирських перевезень у червні – вересні 2013 року проведені на напрямку Вапнярка – Цвіткове на перегонах Розсоховата – Звенигородка, Сигнаївка – Квіткове; на напрямку Шевченко – Помічна на перегонах Новомиргород – Виска, Виска – Капустино; на напрямку Зятківці – Гайворон на перегонах Дукля – Генрихівка, Генрихівка – Джулинка, а також на станційних коліях. Виконання робіт після закінчення літніх пасажирських перевезень у вересні – листопаді 2013 заплановано виконати на напрямку Знам’янка – Одеса на перегоні Канатове- Трепівка, а також по станціям Котовськ, Дзинілор, Тальне, Христинівка та Тимкове.

Під час виконання колійних робіт проводитимуться комплексні роботи з оздоровлення 6 «хворих» (нестійких) місць земляного полотна (в основному на напрямках Вапнярка – Одеса, Миронівка - П’ятихатки) та ремонту 10 інженерних споруд (мости, труби). Серйозний обсяг робіт заплановано по заміні прогонових будов мосту 49 км Ладижин – Губник. Також заплановано ремонт мосту 86 км на перегоні Котлабух – Ташбунар, заміна прогонових споруд на 1310 км перегону Одеса - Пересип – Одеса - Застава ІІ.

Зазначений обсяг робіт буде якісно виконано з ефективним використанням техніки, зокрема експлуатуватимуться 258 колійних машин, 140 з яких є самохідними. Виконання зазначених обсягів робіт дозволить підвищити безпеку поїздів, підвищити швидкість руху поїздів на 22 км головних та 10 км приймально-відправних колій.

Прес-служба Одеської залізниці