28.04.2012р.

Семінар з актуальних питань охорони праці відбувся на Одеській залізниці

27 квітня 2012 року, напередодні Всесвітнього дня охорони праці, служба вагонного господарства провела семінар присвячений питанням забезпечення охорони праці залізничників при розробці рухомого складу в металобрухт. Семінар було проведено у вагонному депо Херсон: протягом п’яти років тут не допущено жодного випадку виробничого травматизму завдяки суворому дотриманню технології роботи. У 2010 році депо стало найкращим підприємством з охорони праці на огляді-конкурсі Укрзалізниці. Представники служб охорони праці, локомотивного та пасажирського господарства, господарства колії та всіх підприємств залізниці, де проводиться заготівля металобрухту, взяли участь у семінарі.
Начальник служби вагонного господарства Анатолій Драник у своїй доповіді підкреслив, що зношеність парку вантажних вагонів залізниці (зокрема піввагонів) сягає 90%. До кінця 2012 року силами Одеської залізниці слід розробити в металобрухт 627 вагонів, ресурс яких є вичерпаним. Суворе дотримання технологічних процесів виконання робіт з розробки рухомого складу в металобрухт, його переробки та сортування забезпечить недопущення виробничого травматизму.
Даний вид робіт є пожежонебезпечним через використання газорізів. До того ж роботи здійснюються на висоті, тому важливою є організація безпечного виконання робіт залізничників, які працюють у пунктах розробки рухомого складу в металобрухт та його заготівлі. Лише відповідальне ставлення безпосередньо працівника, який займається розробкою вагону у металобрухт, інженера з охорони праці та керівника структурного підрозділу до дотримання вимог техніки безпеки (наприклад, використання спецодягу) допоможе уникнути випадків виробничого травматизму.
По завершенні теоретичної частини семінару головний інженер вагонного депо Херсон Валерій Кобзар провів для учасників семінару екскурсію територією підприємства, зокрема продемонстрував роботу працівників на майданчику розробки вагонів.