28.02.2013р.

На Одеській залізниці дбають про осіб з обмеженими фізичними можливостями

На Одеській залізниці дбають про осіб з обмеженими фізичними можливостями

Одеські залізничники постійно працюють над створенням комфорту для осіб з обмеженими фізичними можливостями. З кожним роком окраса міста Одеси – пасажирський вокзал Одеса-Головна, де в період пікових пасажирських перевезень щодоби обслуговують понад 14 тис пасажирів, стає доступнішим для інвалідів.

Зокрема вхід до будівлі вокзалу з боку Старосінної площі обладнано зручним пандусом із поручнями. Спеціальні інформаційні засоби (покажчики напрямку руху, піктограми, візуальні щити) забезпечують необхідне супроводження людей з особливими потребами. Для осіб з вадами зору встановлено голосові пристрої на центральному вході до приміщення вокзалу. Для зручної посадки (висадки) таких пасажирів в наявності пересувна перехідна площадка. На зручній для користування особами інвалідів-колясочників висоті облаштовано “Кнопки виклику персоналу”. Черговий по вокзалу, отримавши виклик, надасть такому пасажирові кваліфіковану допомогу у межах своєї компетенції.

Спеціалізовані квиткові каси здійснюють першочергове обслуговування пасажирів даної категорії.  У залі очікування підвищеного комфорту на першому поверсі вокзалу виділено місця для відпочинку інвалідів.

Цілодобово функціонує спеціально обладнаний туалет для інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату та медпункт. За бажанням осіб з обмеженими фізичними можливостями або осіб, що їх супроводжують, працівники вокзалу надають інвалідні візки. Також працює Група з надання допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями, до складу яких залучено працівників медпунктів.

У поточному році Одеська залізниця продовжує працювати над подальшим створенням умов для комфортного перебування на об’єктах залізниці осіб з особливими потребами. Із працівниками залізниці, які обслуговують пасажирів, регулярно проводяться технічні заняття щодо забезпечення високого рівня обслуговування даної категорії пасажирів: приділення особливої уваги інвалідам.

Прес-служба Одеської залізниці