26.02.2013р.

Одеські залізничники підвели підсумки виконання колективного договору

21 лютого 2013 року у актовій залі Управління Одеської залізниці відбулася  конференція трудового колективу магістралі, де обговорювався хід виконання колективного договору за 2012 рік. У конференції взяли участь в.о. начальника Одеської залізниці Анатолій Царенко, голова Дорожнього комітету профспілки Анатолій Прокопенко, перший заступник начальника головного управління з охорони праці Віктор Митрофанов, перший заступник голови Дорпрофсожу Ігор Соловйов, начальники служб залізниці, голови територіальних комітетів профспілки та інші.

Залізничники та представники профспілкових організацій обговорювали важливі питання пільг, соціальних гарантій працівників магістралі та важливість належної організації умов праці. У ході конференції стало відомо, що за підсумками роботи залізниці за 2012 рік показник вантажообігу у порівнянні з 2011 роком виріс на 0,2%, однак його виконання нижче планових показників на 2,7%. Відправлення вантажів знизилось на 2,3% відносно запланованого та на 4,7% відносно рівня 2011 року. Починаючи з вересня 2012 року істотно зменшилися обсяги перевезень транзиту – на 21% до плану і на 19% відносно рівня минулого року. Адже робота залізниця є абсолютним індикатором, що фіксує значний спад виробництва у металургійній та інших галузях економіки України. Збитки від пасажирських перевезень сягнули 832,9 млн. грн., в тому числі від приміських пасажирських перевезень – 263,7 млн. грн. Залізниця отримала на 180 млн. грн. нижче плану  та на 368,6 млн. грн. менше за 2011 рік прибутку. Через складу фінансову ситуацію наразі на залізниці триває суворий режим раціонального використання трудових ресурсів і фонду оплати праці, зниження витрат у експлуатаційній діяльності, суворої економії паливно-енергетичних ресурсів.

Проте, незважаючи на значне падіння обсягів перевезень, залізничникам вдалося зберегти соціальну стійкість колективу та максимально забезпечити соціальний пакет для працівників і ветеранів, передбачений колективним договором. На реалізацію положень договору було спрямовано понад 876 млн. грн., що на 173,5 млн. грн. більше за відповідний період 2011 року. На забезпечення охорони праці залізниця спрямувала 74,8 млн. грн.  зокрема на виконання комплексних заходів з покращення умов і охорони праці, попередження випадків виробничого травматизму, профзахворювань тощо.

На засіданні також було затверджено додаток №17 до колективного договору нове Положення про порядок забезпечення працюючих на відкритому повітрі питною водою.

«Сьогодні керівництву усіх ланок слід доводити до своїх колективів інформацію щодо процесів реформування. Керівникам структурних підрозділів у непростий період слід пояснювати працівникам, що реформування – це   структурні перетворення, а не чисельні. Змогу працевлаштування на залізниці по переводу матиме кожен бажаючий – наразі є понад 2 тис вакантних посад. Однак з розвитком сучасних технологій змінюється і специфіка та організація робочих місць, відповідно людям буде запропоновано нове місце роботи у галузі, а в разі необхідності - перепідготовка для оволодіння іншими професіями за рахунок залізниці», – зазначив в.о. начальника Одеської залізниці Анатолій Царенко.

Прес-служба Одеської залізниці

Одеські залізничники підвели підсумки виконання колективного договору - 0