21.02.2013р.

Одеські залізничники занепокоєні аварійним станом споруд уздовж колії

Одеські залізничники занепокоєні близькістю до залізничного полотна занедбаних споруд, які знаходяться в аварійному стані. Будови, що розташовані уздовж парної колії 1507-1508 км станції Одеса-Головна (ділянка між посадковими пасажирськими платформами Одеса-Мала та Одеса-Поїзна) в окремих місцях утримуються із порушенням габариту наближення споруд, що в свою чергу створює загрозу безпеці руху пасажирських і приміських поїздів та закриттю руху по вказаній колії. Встановлено, що зазначені будівлі належать ВАТ ХК «Краян» та фірмі «Истриан». Про це повідомив головний ревізор з безпеки руху поїздів і автотранспорту Одеської залізниці Рудольф Мелкумян під час виїзної комісії з представниками служби колії, перевезень, сигналізації та зв’язку, електропостачання та пасажирської служби. У заході взяв участь начальник штабу цивільної оборони Малиновської районної державної адміністрації Іван Спасський.

Під час огляду зазначеної ділянки комісією були виявлені значні відхилення опорних стін споруд у бік колії, тріщини, елементи руйнації. Було виявлено огорожу із залізобетонних блоків, що має руйнування швів та нахилена до опори контактної мережі і у разі падіння створює можливість їх пошкодження. На неодноразові звернення залізниці до власників даних споруд щодо належного їх утримання залишаються без реагування. Тепер швидкість руху поїздів на зазначеній ділянці обмежена та становитиме 40 км/год до усунення виявлених недоліків власником будов.

«Наразі склалася украй складна ситуація, адже відстань від колії до стіни будівлі значно менша, ніж того вимагають державні будівельні норми норматив. Споруди знаходяться у аварійному стані протягом багатьох років, але наразі ми спостерігаємо значне відхилення від норми. До того ж залізничники неодноразово виявляли випадки демонтажу металоконструкцій у спорудах сторонніми особами, що також загрожує безпеці руху поїздів. Зволікати не можна – необхідно діяти, адже залізничники розуміють високий рівень відповідальності за безпеку своїх пасажирів», – зазначив Рудольф Мелкумян.

Усі матеріали щодо виявлених негабаритних місць та звернення щодо сприяння вирішенню питання з приведення споруд та будівель ВАТ ХК «Краян», «Истриан» до належного стану найближчим часом будуть надані до транспортної прокуратури, в управління морегосподарського комплексу, транспорту та зв’язку Одеської обласної державної адміністрації, мерії, Державної архітектурно-будівельної комісії.

Прес-служба Одеської залізниці

Одеські залізничники занепокоєні аварійним станом споруд уздовж колії - 0