06.02.2013р.

Одеські залізничники відзначають 10-річчя відправлення першого поїзда «Вікінг»

6 лютого 2013 року одеські залізничники урочисто відзначили 10-річчя з моменту відправлення першого контейнерного поїзда «Вікінг». За цей період у складі поїзда сумарно (туди й зворотно) було перевезено понад 35,7 тис. контейнерів (55 635 TEU). Лише за січень поточного року перевезення у складі поїзда «Вікінг» становили 208 контейнерів, що у 3,5 рази (252%) перевищують відповідні показники 2012 року. Усього за 12 місяців 2012 року зі станцій Одеса-Порт, Іллічівськ, Іллічівськ-Поромна та Одеса-Ліски було відправлено 260 поїздів «Вікінг», у складі яких було перевезено понад 2 тис. контейнерів (3 тис. 539 TEU). Загальна кількість задіяних при цьому платформ становило 1 тис 730 вагонів. Обсяги перевезень у складі поїзду «Вікінг» у порівнянні з 2011 роком зросли у 2,5 рази (на 1 тис. 226 контейнерів).

Поїзд «Вікінг» є сумісним проектом залізниць Литви, України та Білорусі, стивідорних компаній і портів Клайпеда, Іллічівськ та Одеса. Маршрут проходить через Україну, Білорусь та Литву і єднає ланцюг морських контейнерних та контрейлерних ліній Балтійського регіону з аналогічною системою Чорного, Середземного та Каспійського морів. Його загальна протяжність становить 1 тис. 753 км.

Співпраця учасників проекту передбачає спрощене здійснення митного контролю і митного оформлення вантажів, які перевозяться через митний кордон країн-учасниць процесу перевезень поїздом «Вікінг». Також метою проекту є залучення вантажів для перевезень залізничним транспортом у напрямку Європа — Кавказ — Азія коридором TRASECA, а також перевезення вантажів з Туреччини і країн Ближнього Сходу у східні країни Європи та зворотно. Усіма учасниками даного проекту проводиться активна робота з оптимізації схеми доставки вантажів у напрямку Балтійське море — Чорне море. Головні переваги проекту – у скороченні тривалості руху контейнерів порівняно з морським шляхом, висока швидкість і гарантія доставки вантажів згідно з графіком руху поїздів, економія часу при проходженні митного і прикордонного контролю, гнучка система оплати, повний комплекс митних послуг, гарантована безпека перевезень за будь-яких погодних умов, схоронність вантажів, інформаційне супроводження перевезень.

У 2009 році комісія Європейської Ради з транспорту визнала поїзд «Вікінг» кращим європейським проектом.

Прес-служба Одеської залізниці

Одеські залізничники відзначають 10-річчя відправлення першого поїзда «Вікінг» - 0