25.01.2013р.

Протидія злочинності на залізничному транспорті на постійному контролі керівництва залізниці

25 січня 2013 року в конференц-залі управління Одеської залізниці відбулася нарада, на якій одеські залізничники разом з представниками УМВС України на Одеській залізниці обговорили найважливіші питання протидії злочинності на залізничному транспорті. Підсумки сумісної роботи за 2012 рік підбили начальник Одеської залізниці Микола Луханін та начальник Управління МВС України на Одеській залізниці Сергій Карташов.

Результати спільної роботи свідчать про те, що питання забезпечення безпеки пасажирів, схоронності вантажів, що перевозяться, супроводження поїздів, попередження розкрадань матеріалів верхньої будови колії, засобів електропостачання, сигналізації та зв’язку, а також розукомплектування рухомого складу, є надзвичайно актуальними для Одеської залізниці.

В ході заслуховування та обговорення доповідей стало відомо, що протягом 2012 року, супроводжуючи понад 20,5 тис приміських поїздів, наряди транспортної міліції виявили майже 3 тис правопорушень. Зокрема виявлено майже 2 тис випадків паління в невстановлених місцях.

Сума матеріальних збитків залізниці від 390 випадків крадіжок майна залізниці склала 737 тис. грн. Кількість випадків цих крадіжок сторонніми особами зменшилась на 39,5% відносно минулого року, проте ситуація залишається складною, адже висока вартість викраденого не додає залізничникам оптимізму.

Складним залишається питання несанкціонованих втручань сторонніх осіб у роботу залізниці – минулого року зафіксовано 54 випадки. Зокрема 17 випадків розкрадань інфраструктури залізниці на загальну суму 60,4 тис грн., що призвело до затримок поїздів. За всіма випадками матеріали спрямовано в правоохоронні органи. Викликає стурбованість у залізничників та міліціонерів й «відлуння війни» – за 2012 рік неподалік залізничної колії виявлено 15  снарядів.

Стало відомо, що активну роботу з недопущення розкрадання майна і матеріальних цінностей інфраструктури залізниці проводить служба воєнізованої охорони Одеської залізниці. Працівники служби і міліції провели 761 сумісний рейд. У ході профілактичних заходів було відпрацьовано найбільш криміногенні дільниці: Одеса-Сортувальна – Одеса-Порт, Котовськ – Чубівка, Арциз – Березіно, Мішкове – Тернівка, Херсон – Чернобаївка, Херсон – Антонівка, Христинівка – Монастирище, Гайворон – Бершадь, Джулинка – Гайворон.

Залізничники вживають заходів з покращення організації комерційного огляду поїздів і посиленню контролю на прикордонних міжзалізничних стиках.

На стиках між дирекціями залізничних перевезень та на крупних сортувальних станціях: Тимкове, Знам’янка, Котовськ, Миколаїв, Колосівка. введено в експлуатацію системи відеоспостереження для контролю за схоронністю вантажів.

Для профілактики збереження паливно-мастильних матеріалів встановлено посилений контроль нормування та щоденного аналізу використання дизельного палива локомотивами. Також щомісяця проводяться планові та позапланові перевірки наявності на базах зберігання палива. Було впроваджено модернізацію паливної системи локомотивів з виключенням можливості несанкціонованого зливу дизельного палива, здійснено модернізацію тепловозів шляхом встановлення систем контролю за витратами палива БИС-Р та Дельта-СУ (зазначеними системами контролю обладнано понад 300 локомотивів різних серій).

Для координації подальшої роботи керівництвом залізниці та транспортної міліції наразі затверджено  план сумісних заходів на 2013 рік, порядок інформування про розкрадання вантажів, матеріальних цінностей, випадків несанкціонованого втручання в роботу залізничного транспорту, а також дій співробітників міліції і працівників воєнізованої охорони при отриманні такої інформації.

Підбиваючи підсумки наради, начальник Одеської залізниці Микола Луханін зазначив, що лише об’єднавши зусилля та оперативно реагуючи на випадки правопорушень на об’єктах залізничної інфраструктури, можна покращити ефективність роботи з протидії злочинності на залізничному транспорті.

Прес-служба Одеської залізниці

Протидія злочинності на залізничному транспорті на постійному контролі керівництва залізниці - 0