06.12.2012р.

Одеська залізниця дбає про працевлаштування людей з обмеженими фізичними можливостями та створює безбар’єрний доступ до залізничної інфраструктури

У 2012 році Державне підприємство “Одеська залізниця” працевлаштувала 741 людину з обмеженими фізичними можливостями. Наразі на підприємстві вже працює 1856 людей з обмеженими фізичними можливостями. На виконання Закону України від 21.03.1991 №857-XII «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» в структурних підрозділах залізниці створені робочі місця для працевлаштування людей з особливими потребами. Всіх працівників забезпечать стабільною оплатою праці та такими соціальними гарантіями, як щорічна оплачувана відпустка, оплата лікарняних листів, надбавка за вислугу років, виплата премій та медичне страхування.

Одеська залізниця також активно працює над створенням умов для комфортного перебування на об’єктах залізниці осіб з обмеженими фізичними можливостями.

На вокзалах та вузлових станціях залізниці працюють спеціальні групи з надання допомоги пасажирам з обмеженими фізичними можливостями. До складу цих груп входять працівники медичних пунктів, чергові по вокзалах, старші квиткові касири, носії, працівники багажних відділень та інші працівники. Члени цих груп надають практичну допомогу щодо супроводу інваліда територією вокзалу, посадки до вагону та висадки із нього, доставки ручної поклажі тощо.

Постійно на вокзалах оголошується інформація про наявність спеціалізованих кас для інвалідів, спеціально обладнаних зон відпочинку в залах очікування, у тому числі в залах підвищеної комфортності.

Входи та виходи до будівель вокзальних комплексів Одеської залізниці обладнано пандусами. При виконанні даних будівельних та ремонтних робіт враховувалися потреби людей з обмеженими фізичними можливостями. На станціях залізниці ведуться роботи з облаштування пандусами зі спеціальними поручнями для доступу на пасажирські платформи зазначеної категорії пасажирів.

Для перевезення людей з обмеженими фізичними можливостями на Одеській залізниці є 3 спеціалізованих вагони, які обладнані спеціальними пристроями для доступу інвалідів до вагонів, купе і туалетів. Два такі вагони курсують у складі фірмового поїзда “Чорноморець” №106/105 сполученням Одеса-Київ та один курсує за призначенням згідно із замовленням інвалідів на візках.

 Перевезення інвалідів-колясочників у спеціалізованих вагонах проводиться за попередніми заявками згідно із замовленнями інвалідів. Для того, щоб оформити проїзний документ в одному з вищезазначених вагонів, слід завчасно подати письмову заяву начальнику залізничного вокзалу (станції) від 45 до 5 діб до відправлення поїзда. У заяві зазначаються такі відомості, як: прізвище, ім`я, по батькові, номер та серія посвідчення про право на пільгу, дата та час відправлення поїзда, станція відправлення та призначення, дата зворотного виїзду та час відправлення поїзда, місце проживання та номер телефону. Оформлення пільгових та безкоштовних проїзних документів проводиться на підставі відповідних документів, які підтверджують право на пільговий проїзд.

За 11 місяців 2012 року було перевезено 221 пасажир з особливими потребами, що на 99 пасажирів більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Згідно з галузевим планом заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на залізничному транспорті на 2009 - 2015 роки “Безбар’єрна Україна”, Одеська залізниця активно працює над створенням умов для комфортного перебування на об’єктах залізниці осіб з особливими потребами, це питання знаходиться на постійному контролі керівництва.

Прес-служба Одеської залізниці