28.11.2012р.

Одеські залізничники відзначили ювілей від дня електрифікації дільниці Шевченко – Знам’янка

Сьогодні енергетики Одеської залізниці відзначають знаменну дату – 50 років тому на дільниці Шевченко – Знам’янка запущено перший поїзд на електричній тязі.

Основними завданнями та функціями дистанції електроктропостчання є забезпечення безперебійного енергопостачання споживачів залізничного транспорту, які забезпечують перевезення пасажирів і вантажів, промислових підприємств залізничного транспорту, залізничних переїздів, посадкових платформ, станцій.

До складу Шевченківської дистанції електропостачання входять чотири райони контактної мережі по станціям Корсунь, Цвітково, Шевченко, Фундукліївка, які обслуговують на дільниці Миронівна – Шевченко – Знам’янка контактну мережу протяжністю 182,3 км, сім районів електропостачання по станціям Шевченко, Цвітково, Христинівка, Черкаси, Новомиргород, Зятківці, Гайворон, три тягові підстанції Завадівка, Шевченко, Фундукліївка,  також працює ремонтно-ревізійний цех з поточного обслуговування та діагностики обладнання, механічні майстерні. Для надійного енергозабезпечення електротяги поїздів та обладнань, контролю за якістю електроенергії, безпекою руху поїздів створено енергодиспетчерський пункт.

Ще у 2003 році силами Шевченківської дистанції електропостачання проведено модернізацію пристроїв електропостачання та контактної мережі дільниці Миронівка - П’ятихатки для впровадження швидкісного руху поїздів. В 2012 році було виконано ряд заходів з модернізації контактної мережі для впровадження руху швидкісних поїздів «Інтерсіті+», так з початку поточного року. виконано заміну 76 опор контактної мережі, встановлено додатково 41 поперечний з’єднувач, замінено 4 км корозованого несучого тросу контактної мережі та ін. На сьогоднішній день завершуються роботи з модернізації щита керування на тяговій підстанції Фундукліївка, що дозволить покращити функції захисту, керування і сигналізації, забезпечити надійну роботу обладнання.

З нагоди 50-річчя електрифікації Шевченківської дистанції електропостачання та за вагомий внесок у розвиток залізничного транспорту, сумлінну працю і активну громадську діяльність, наказом начальника Одеської залізниці Луханіна Миколи Івановича, подяками із грошовими винагородами було заохочено 20 ветеранів праці, колишніх працівників Шевченківської дистанції електропостачання.

Прес-служба Одеської залізниці

Одеські залізничники відзначили ювілей від дня електрифікації дільниці Шевченко – Знам’янка - 0