05.11.2012р.

100% вантажних електровозів Одеської залізниці оснащено системами супутникової навігації

100% вантажних електровозів Одеської залізниці оснащено системами супутникової навігації

На Одеській залізниці повним ходом триває оснащення електровозів системами супутникової навігації. Сьогодні зазначеними системами вже обладнано 100% вантажних електровозів (серій ВЛ80т, ВЛ80с, 2ЕЛ5, 2ЕС5к) у локомотивних депо Знам'янка (134 одиниці) та Котовськ (98 одиниць). Згідно з планом завершується робота з оснащення супутниковими системами навігації пасажирських електровозів серій ВЛ60 та ВЛ40у і наразі становить 75%.

Впровадження супутникової системи навігації на залізничному транспорті забезпечує віддалене відображення положення поїзда на електронній схемі дільниць Одеської залізниці у режимі реального часу. На цифровій моделі руху поїздів дільниць Одеської залізниці зазначаються тип і номер локомотива, дата роботи, номер поїзда, час відправлення та прибуття поїзда по станціям тощо. Отримані дані використовуються для аналізу і обробки експлуатаційних показників роботи локомотивів та локомотивних бригад. Використання даних навігаційних систем дозволяє не лише суворо контролювати експлуатаційні та фінансові показники, а й точно та оперативно обробляти виробничу інформацію.

Удосконалення даної системи міститиме цілий ряд переваг для роботи локомотивних бригад. Зокрема, на базі даної системи існує можливість розробити систему попередження машиніста про ситуацію на залізничному переїзді до якого наближається поїзд. Важливо й те, що оперативність доступу до інформації про положення поїзда на схемі дільниць залізниці виведе на новий рівень безпеку руху поїздів.

Прес-служба Одеської залізниці