15.10.2012р.

На Одеській залізниці відбулася науково-практична конференція з питань безпеки дорожнього руху

На Одеській залізниці відбулася науково-практична конференція з питань безпеки дорожнього руху

10 жовтня 2012 року в Одесі стартувала перша науково-практична конференція  під гаслом «Зупинимо смерті на дорогах та залізничних переїздах». Тематику проведення конференції затверджено Генеральною асамблеєю ООН, яка оголосила 2011-2020 роки «Десятиліттям дій з безпеки дорожнього руху».

У триденній конференції взяли участь представники Міністерства інфраструктури України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної адміністрації залізничного транспорту та усіх шести українських залізниць.

Відкриваючи даний захід, начальник Одеської залізниці Микола Луханін підкреслив значимість його проведення, адже саме безпеці руху (зокрема на переїздах) залізничники приділяють максимальну увагу і вкладають у проведення робіт, що сприяють підвищенню рівня безпеки громадян, значні кошти.

Начальник відділу безпеки дорожнього руху Головного управління безпеки руку Михайло Ришковський окреслив загальну картину із ДТП у цілому по Укрзалізниці та по кожній залізниці окремо, враховуючи ДТП на залізничних переїздах.

Детальніше про причини трагічних випадків на залізничних переїздах доповів головний ревізор з безпеки руху поїздів і автотранспорту Одеської залізниці Рудольф Мелкумян. За його словами ситуація із безпекою дорожнього руху на сьогоднішній день в Україні вкрай складна. Особливе погіршення відбулося в останні роки - зросла кількість автотранспорту і одночасно знизився рівень дисципліни водіїв. Це й зумовлює актуальність проведення даної конференції. В ході проведення теоретичної частини конференції залізничники разом з представниками суміжних відомств виробили спільні рішення наявних проблем, розробили нові форми заходів з покращення ситуації з безпекою руху як на дорогах загального користування, так і на залізничних переїздах та обмінялися накопиченим досвідом.

 Окрім теоретичної частини науково-практичної конференції учасники відвідали колійно-машинну станцію Усатове Одеської залізниці, де відбулася демонстрація гасіння умовної пожежі автотранспортних засобів силами загону відомчої пожежної охорони Одеської залізниці. Учасникам конференції продемонстровано обладнаний за останнім словом техніки сучасний клас технічного навчання, відремонтовані бокси, спеціальна нахилена естакада для з’їзду чергового  автомобіля - тягача в аварійних ситуаціях. Було оглянуто більше десятка одиниць автомобілів різних марок, модифікацій, різного призначення - зокрема вантажопідіймального крана на базі автомобіля МАЗ, машини-маніпулятора для проведення навантажувально-розвантажувальних робіт та інша автомобільна і тракторна техніка різних модифікацій.

Після відвідування колійно-машинної станції учасникам конференції було продемонстровано роботу автомобільно-залізничного мосту 61 км перегону Кароліно-Бугаз – Бугаз, який обладнано прольотною підйомною будівлею для пропуску морського транспорту, залізничного переїзду 70 км перегону  Бугаз-Шабо.

По завершенні роботи конференції для учасників було  проведено екскурсію містом.

Прес-служба Одеської залізниці