10.10.2012р.

Кращі раціоналізатори 2012 року працюють на Одеській залізниці

Кращі раціоналізатори 2012 року працюють на Одеській залізниці

На Одеській залізниці триває активна робота з пошуку новаторських підходів у сфері раціонального, ефективного використання ресурсів. Яскравим свідченням цього є підсумки конкурсів «Кращий раціоналізатор року» та «Краща раціоналізаторська пропозиція», які щороку проводить Укрзалізниця. Згідно з результатами зазначених конкурсів авторський колектив одного з найпотужніших депо в Україні – локомотивного депо Котовськ Одеської залізниці – отримав першу премію та грошову винагороду у номінації «Удосконалення і розробка енерго- та ресурсозберігаючих технологій, покращення екологічного стану й безпеки руху».

Для покращення якості технічного обслуговування та ремонту електровозів серій 2ЕЛ5 та 2 ЭС5К силами депо було виготовлено ряд стендів для перевірки, діагностики та ремонту електронної апаратури. Зокрема, економічний ефект лише від впровадження стенда для випробування силових тиристорів (перемикачів), діодів (компонентів блоку живлення) та вимірювання параметрів ланцюгів управління становить понад 360 тис. грн. Самостійне виготовлення стенда дало можливість заощадити кошти на його закупівлі, а також підвищити рівень ремонту усіх видів. Разом з тим було усунуто можливість встановлення невідповідних за технічними характеристиками тиристорів чи діодів. Правильно підібрати тиристори важливо, адже це впливає на стабільну роботу основних електронних блоків на електровозах 2ЕЛ5 та 2ЭС5К.

Наразі триває виготовлення силами депо ще двох стендів. За попередніми даними, роботу заплановано завершити у листопаді поточного року.

Прес-служба Одеської залізниці