04.07.2012р.

Пасажирський вокзал Одеса-Головна щодня обслуговує понад 14 тисяч пасажирів

Пасажирський вокзал Одеса-Головна щодня обслуговує понад 14 тисяч пасажирів

В літній сезон відпусток та канікул Одеський залізничний вокзал щодня обслуговує понад 14 тисяч пасажирів. В період масових літніх пасажирських перевезень на вокзалі працює 30 квиткових кас. До міста щодня прибувають та відправляються 24 пари поїздів дальнього сполучення. Одеса – курортне місто, тому саме влітку спостерігається традиційне зростання пасажиропотоку на вокзалі на 70% у порівнянні з іншими періодами року (весна, осінь).

Одесити та гості Південної Пальміри мають змогу скористатися низкою послуг, які зроблять перебування на вокзалі максимально комфортним.

Довідкове бюро вокзалу цілодобово надає запитувачам вичерпну інформацію щодо проїзду в межах обслуговування Укрзалізниці та залізниць інших держав СНД та Балтії. На двох інформаційних плазмових табло відображається інформація щодо розкладу руху поїздів, часу їх прибуття або відправлення із зазначенням фактичного часу, вказується колія та платформа знаходження відповідного поїзду. Ще 10 табло розташовано безпосередньо перед виходами на платформи.

На пасажирському вокзалі Одеса-Головна створені сприятливі умови для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Зокрема, вхід до будівлі з боку Старосінної площі обладнано пандусом. Спеціальні інформаційні засоби (покажчики напрямку руху, піктограми, візуальні щити) забезпечують необхідне супроводження людей з особливими потребами. Для осіб з вадами зору встановлено голосові пристрої на центральному вході до приміщення вокзалу. До того ж для зручності посадки (висадки) таких пасажирів в наявності пересувна перехідна площадка. Спеціалізовані квиткові каси здійснюють першочергове обслуговування даної категорії пасажирів.  На висоті зручній для користування особами інвалідів-колясочників облаштовано “Кнопки виклику персоналу”. Черговий по вокзалу, отримавши виклик, надасть такому пасажирові кваліфіковану допомогу у межах своєї компетенції. Цілодобово функціонує спеціально обладнаний туалет для інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату та медпункт. За бажанням осіб з обмеженими фізичними можливостями або осіб, що їх супроводжують, працівники вокзалу надають інвалідні візки. Також працює Група з надання допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями, до складу яких залучено працівників медпунктів.

Пасажири, які перебувають у ділових поїздках та гості міста, мають змогу відпочити у затишній атмосфері у сервісному центрі вокзалу та залі підвищеної комфортності – зали обладнано потужними системами кондиціювання повітря та м’якими меблями. У сервісному центрі вокзалу, окрім оформлення всіх видів проїзних документів у день відправлення або за 45 діб, можна отримати широкий спектр важливих для сучасної людини послуг: замовлення таксі, носія; ксерокопіювання; ламінування; друк документів, передача повідомлень по факсу; доставка квитків на адресу у межах міста;  підзарядка мобільного телефона;  користування мережею Інтернет.

16 кімнат відпочинку підвищеної комфортності, що розташовані у боковому корпусі будівлі вокзалу, працюють цілодобово. Кожну кімнату оснащено душем, сучасними меблями, телевізорами, холодильниками, кондиціонерами, що гарантує повноцінний відпочинок перед або після подорожі. Одночасно кімнати відпочинку можуть вмістити до 34 відпочивальників.

Незабутнє естетичне враження на туристів та одеситів справляє величність та унікальність архітектури будівлі вокзалу, яку було зведено за проектом київського архітектора Леоніда Чуприна лише за два роки. Монументальний пам’ятник архітектури місцевого значення з 60-річною історією до сьогодні вражає гостей та мешканців міста своєю величністю та вважається окрасою Одеси.

Прес-служба Одеської залізниці