17.02.2012р.

Одеські залізничники стурбовані затримками вивантаження вагонів у портах та на під’їзних коліях підприємств

Одеські залізничники стурбовані затримками вивантаження вагонів у портах та на під’їзних коліях підприємств
Одеські залізничники занепокоєні складною ситуацією, що склалася з проведенням вантажних операцій в портах та на підприємствах, що обслуговуються залізницею. Зокрема складнощі із вивантаженням вагонів виникають у товариства з обмеженою відповідальністю «Трансінвестсервіс» (станція Чорноморська), відкритого акціонерного товариства «Термінал-Укрхарчозбутсировина» (станція Жовтнева), приватного акціонерного товариства «Укрелеваторпром» (станція Одеса-Порт), публічного акціонерного товариства «Західенерго» «Ладижинська ТЕС» (станція Ладижин).
Незадовільне планування перевезень вантажовідправником, експедитором та вантажоотримувачем (портом, елеватором тощо), відсутність складських ємностей, незастосування відправником профілактичних заходів для уникнення змерзання вантажів призводить до затримки вивантаження вагонів навіть при використанні спеціального обладнання. Зазначені фактори та диспропорція у навантаженні та вивантаженні вантажів призводить до нераціонального використання рухомого складу, зокрема простою вагонів в очікуванні вивантаження або навантаження та появи «кинутих» поїздів, що перешкоджає залізничникам виконувати експлуатаційні показники роботи та, як наслідок, призводить до значних додаткових витрат для залізниці.
Зокрема, складна ситуація із вивантаженням склалася на під’їзній колії товариства з обмеженою відповідальністю «Трансінвестсервіс» (станція Чорноморська). В період з 1 по 13 лютого при середньодобовій наявності 450 вагонів з кам’яним вугіллям на Одеській залізниці - середньодобове вивантаження становило лише 20 вагонів на добу. Як наслідок на підходах до станції було затримано 6 поїздів. Усе це негативно впливає на пропускну спроможність станції.
Ще 6 поїздів із зерновими вантажами для приватного акціонерного товариства «Укрелеваторпром» залишені на підходах до станції Одеса-Порт. В період з 1 по 13 лютого поточного року середньодобова наявність вагонів для цього підприємства на Одеській залізниці становила 407 вагонів, але середньодобове вивантаження становило лише 22 вагони на добу. На підставі прохання зазначеного вантажоотримувача з 1 лютого по теперішній час діє конвенційна заборона щодо навантаження зернових вантажів.
Незважаючи на зазначені проблеми Одеська залізниця вживає усіх можливих заходів для забезпечення прийому до перевезення усіх пред’явлених вантажів та їх доставки за призначенням. Слід зазначити, що в останні роки Укрзалізниця надала можливість усім вантажоотримувачам за допомогою автоматизованої системи Месплан оперативно узгоджувати з вантажовідправниками відвантаження вагонів на свою адресу за графіком.
Одеські залізничники вважають, що лише злагоджена робота вантажоотримувачів та вантажовідправників допоможе уникнути проблем простою та нераціонального використання рухомого складу.
* Довідка
«Кинутий» поїзд - це склад вантажного поїзда без локомотива, що затриманано на залізничній станції у зв’язку з комерційними, технічними або технологічними причинами.