16.02.2012р.

На Одеській залізниці презентували книгу про історію станцій

На Одеській залізниці презентували книгу про історію станцій
Нещодавно на Одеській залізниці вийшла у світ книга «От Дуная за Днепр. Очерки о станциях Одесской железной дороги», яку написав завідувач музею історії та розвитку Одеської залізниці Юрій Линюк. Автор присвятив магістралі 49 років, 20 з яких займається науково-дослідницькою роботою.
Вивчаючи історію Одеської залізниці, Юрій Линюк звернув увагу на той факт, що нинішні назви багатьох залізничних станцій мають недавнє походження. До того ж у різних джерелах одну й ту саму станцію називають по-різному. Усе це викликало неабиякий інтерес: «Мені було зрозуміло, що станція Котовськ не могла так називатися у 1865 році. Походження назви за місцем розташування, зокрема, станцій Черкаси, Одеса - Порт, є очевидною, а такі назви як Лелеківка або Дзенілор потребують додаткових роз’яснень та уточнень. Це підштовхнуло мене до пошуку первинних назв станцій та історії їх виникнення», - розповідає Юрій Линюк.
Книга містить цікаві дані щодо походження назв багатьох станцій, специфіки їх роботи, про економіку того регіону, в межах якого розташовувалися структурний підрозділ або залізнична станція, історичну інформацію про найближчі населені пункти.
Попередня книга Юрія Линюка «Сторінки історії Одеської залізниці 1865 - 2005» вийшла у світ у 2005 році і була присвячена 140-річчю залізниці, її історії та традиціям.