11.11.2021р.

Завдяки заходам енергозбереження Одеська залізниця заощадила майже 52 млн. гривень

Завдяки заходам енергозбереження Одеська залізниця заощадила майже 52 млн. гривень

11 листопада світ відзначає День енергозбереження. Основна мета свята – привернути увагу влади та громадськості до раціонального використання ресурсів та розвитку відновлюваних джерел енергії. Окрім зменшення фінансових затрат економія енергії дозволить також знизити забруднення навколишнього середовища.

Сфера енергозбереження особливо актуальною є на потужних виробничих підприємствах. Так для підвищення енергоефективності, впровадження заходів енергозбереження на регіональній філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця» шість років тому було створено профільну службу Енергоменеджменту.

 

Варто зазначити, що за 10 місяців 2021 року завдяки виконанню основної Програми з економії енергоресурсів по філії, вдалося досягти економії енергоресурсів на суму 51,6 млн.грн, із найнижчим показником енергоємності серед інших філії товариства. Серед заощаджених ресурсів – дизельне паливо, електроенергія, природній газ, вугілля та ін.

Зокрема, дизельного палива зекономлено 1 658 тонн, електроенергії – 3,0 млн кВт год, природного газу зекономлено 47 тис. м.куб., вугілля –  12 тонн, теплової енергії – 36 Гкал.

Одеська залізниця нагадує, що найпростіші та елементарні заходи енергозбереження загальнодоступні і можуть застосовуватися на роботі та у повсякденному побуті кожного. До прикладу, капаючий кран за добу «втрачає» близько  14 л. води, а за рік ця цифра сягає до 5 тис. літрів.

Бережливе ставлення та економія починається з себе!

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»