24.01.2020р.

Виконання Програми енерго-ресурсозбереження за 2019 рік заощадило Одеській магістралі майже 140 млн. грн.

Виконання Програми енерго-ресурсозбереження за 2019 рік заощадило Одеській магістралі майже 140 млн. грн.

Завдяки впровадженню енергозберігаючих заходів Програми енерго-ресурсозбереження у цілому по регіональній філії «Одеська залізниця» за 12 місяців 2019 року було досягнуто скорочення споживання  6 тис 163 тонн умовного палива на суму 76,8 млн. грн. та зменшено витрати виробничих ресурсів на 61,5 млн. грн.

У 2019 році слід відзначити експлуатацію нових тепловозів серії ТЕ33АС замість тепловозів серії 2ТЕ10в/і та 2ТЕ116 в локомотивних депо Миколаїв та Одеса-Сортувальна.

По локомотивному депо Миколаїв відсоток виконаної роботи тепловозами даної серії склав 80% від загального обсягу перевезень, та економія дизельного палива склала 1 тис. 401 тонна.

По локомотивному депо Одеса-Сортувальна тепловозами серії ТЕ33АС було виконано близько 15 - 20% роботи від загального обсягу перевезень. За рахунок чого досягнуто економію в кількості 86 т.

Завдяки проведенню колійно-ремонтних робіт на дільницях регіональної філії відмінено 6 довготривалих енергоємних обмежень швидкості руху поїздів протяжністю 5,3 км та досягнуто зниження додаткових витрат дизельного палива та електроенергії на 311 тон умовного палива.

Протягом 2019 року проведені роботи з укладення ряду договорів, направлених на зниження споживання паливно-енергетичних ресурсів:

- модернізація тепловозів серії ЧМЕ3 системами підігріву охолоджуючої рідини дизеля типу «Webasto»;

- модернізація тепловозів серії ЧМЕ3 системою контролю витрат дизельного палива типу "БІС-Р";  

- модернізація мереж теплопостачання з встановленням вузлів обліку теплоенергії МЧУ Шевченко;

- технічне переоснащення гіркових комплексів по Одеській дистанції сигналізації та зв’язку та дистанція сигналізації та зв’язку Одеса-Сортувальна;

- технічне переоснащення автотранспорту газобалонним обладнанням по п’яти дистанціям сигналізації та зв’язку;

- встановлення компенсаторів реактивної потужності по вагонного депо Помічна та вагонного депо Херсон;

- придбання засобів обліку електричної енергії світлодіодних світильників і ламп для виробничих підрозділів філії.

З 2019 року Програма включає в себе розділ «Ресурсозбереження», який поєднує заходи, спрямовані на зниження витрат виробничих ресурсів.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»