28.11.2019р.

Одеські залізничники взяли участь V Міжнародній конференції «Зернові термінали: нові проекти, обладнання та технології»

Одеські залізничники взяли участь V Міжнародній конференції  «Зернові термінали: нові проекти, обладнання та технології»

Заступник директора регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця» Іван Ємець виступив одним із доповідачів Міжнародної конференції присвяченої питанням розвитку зернових терміналів та припортових станцій.

У своїй доповіді заступник директора регіональної філії «Одеська залізниця» Іван Ємець окреслив проблемні питання, які виникають при організації перевезення зернових вантажів. Серед основних недоліків такої роботи є стихійна організація перевезень вантажів (несвоєчасна подача заявок на перевезення), відсутність навантаження підприємствами у нічний час, а також святкові та вихідні дні, накопичення вагонів в очікування вивантаження через обмежену пропускну спроможність припортової станції тощо.

Далі Іван Ємець озвучив низку пропозицій щодо налагодження перевізного процесу та збільшення об’ємних показників переробки зернових вантажів:

- щодобова робота підприємств;

- своєчасне погодження заявок;

- належний контроль відповідності зерна інформації зазначеній у супровідних документах;

- додатковий парк маневрових локомотивів;

- утримання засобів ваговимірювальної техніки в технічно справному стані;

- залучення інвестицій учасників ринку зернової продукції у розвиток логістики;

- налагодження системи обміну інформацією між залізницею та портом.

Слід зазначити, що на сьогодні навантаження зернової продукції здійснюється на 365 станціях АТ «Укрзалізниця, з яких 181 станція (49,5%) має ознаку маршрутизації. З початку 2018 року кількість маршрутних станцій збільшилась з 70 до 181 станції.

В свою чергу начальник Дирекції залізничних перевезень з організації взаємодії портів та припортових станцій регіональної філії «Одеська залізниця» Андрій Киман додав, що за рахунок запровадження комплексу ефективних заходів направлених на вдосконалення процесу перевезення та впровадження маршрутизації, філія забезпечила потреби в перевезенні заявлених обсягів зернових для абсолютно всіх учасників ринку. «Вважаю, що кращим відображенням результату активної співпраці між бізнесом та залізницею в тісній взаємодії з стивідорами є показники перевалки зернових вантажів у морських портах України, який за майже 11 місяців 2019 року вже перевищив загальний показник за попередній 2018–й рік на 6,1 млн т», - відзначив він.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»