16.10.2019р.

Лобіювання керівництвом Миколаївської філії ДП «АМПУ» інтересів ТОВ «Сісайд Термінал» може призвести до зупинки роботи порту

Лобіювання керівництвом Миколаївської філії ДП «АМПУ» інтересів ТОВ «Сісайд Термінал» може призвести до зупинки роботи порту

Лобіювання керівництвом Миколаївської філії ДП «АМПУ» інтересів ТОВ «Сісайд Термінал» призвело до збоїв у роботі порту. Наразі через брак локомотивів ця приватна компанія не справляється з переміщенням вагонів територією порту. Для стабілізації ситуації Укрзалізниця була вимушена тимчасово заборонити відвантаження зернових вантажів на адресу кількох підприємств. Бездіяльність адміністрації Миколаївського морського порту та незадовільна робота Сісайд Термінал на під’їзних коліях вже призвела до затримки вагонів 11 поїздів. Через це вантажовласники зазнали збитків на загальну суму близько 2 млн. грн.

Це вже не перший випадок, коли дії цього підприємства блокують роботу порту. Так, у серпні 2018 року до Укрзалізниці звертався посол США в Україні щодо зловживань монопольним становищем Миколаївською філією ДП «АМПУ» та лобіювання інтересів Сісайд Термінал. Тоді була зупинена робота потужного контрагента порту – ТОВ «Грінтур-Екс» (Бунге Україна).

Укрзалізниця вкотре закликає в.о. керівника ДП «Адміністрація морських портів України» Райвіса Вецкаганса навести лад у роботі порту та не використовувати адміністративний ресурс для захисту комерційних інтересів приватних компаній.

Звертаємо увагу, що псевдоакцію протесту об’єднаної профспілки працівників адміністрації Миколаївського морського порту, яка відбулася на початку жовтня, очолював її голова Сергій Гайчов. Наразі ця особа обіймає посаду заступника начальника з розвитку портової інфраструктури ДП «Миколаївська філія «АМПУ». А це – пряме порушення ч. 6 ст. 7 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», де йдеться, що обіймання роботодавцем виборної посади в профспілці є недопустимим.

Тому припускаємо, що протести були організовані із використанням адміністративного впливу на працівників порту. Нагадаємо, що залізничники готові забезпечити належне утримання під’їзної колії порту та своєчасне прибирання та подавання вагонів стивідорам.

Пропозиції та проекти договорів щодо обслуговування залізничної інфраструктури порту без залучення посередників надано Миколаївській філії ДП «Адміністрація морських портів України».

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»