25.01.2012р.

Одеська залізниця готується до масштабних обсягів колійних та електрифікаційних робіт

Одеська залізниця готується до масштабних обсягів колійних та електрифікаційних робіт
На Одеській залізниці у 2012 році здійснюватиметься модернізація колії та електрифікація дільниць Долинська - Миколаїв - Херсон - Вадим і Миколаїв - Колоcівка для збільшення пасажиропотоку в Кримському напрямку та зростання обсягів вантажних перевезень в напрямку морських торговельних портів.
Про це йшлося на засіданні техніко-економічної ради, яка відбулася 24 січня 2012 року під головуванням начальника Одеської залізниці Миколи Луханіна. В засіданні взяли участь начальник Головного управління колійного господарства Євген Юрковський, начальник Головного управління електрифікації та електропостачання Віталій Максимчук, начальник Головного управління автоматики, телемеханіки та зв’язку Володимир Басов, заступник начальника Головного управління розвитку та технічної політики Василь Кашпай, начальники відповідних служб та представники проектних інститутів та підприємств.
Основний обсяг робіт з модернізації колії в 2012 році проводитиметься на трьох основних напрямках загальним обсягом - 176,7 км, а саме дільниці Миронівка - П’ятихатки, напрямку Знам’янка - Одеса, напрямку Вапнярка - Одеса. Капітальним ремонтом буде відремонтовано 150 км колії менш вантажонапружених напрямків. Буде відремонтовано 45 станційних колій на станціях Одеса-Застава-1, Іллічівськ, Роздільна, Знам’янка-Сортувальна, Колосівка, Помічна, Тимкове тощо. Окрім цього будуть проведені комплексні роботи з оздоровлення 9 «хворих» (нестійких) ділянок земляного полотна та ремонту 9 інженерних споруд (мостів). Завдяки проведеній роботі швидкість руху поїздів на мостах 1091 км перегонів блок-пост 1090 км - Кавуни, 337 км перегону Користівка - Пантаївка, 286 км станцій Кіровоград та на 1147 км перегону Вознесенськ - Мартинівська буде збільшено до 100 км/год. Зазначені роботи проводитимуться в 3 етапи: виконання робіт до, після та під час літніх пасажирських перевезень. Для виконання зазначеного обсягу робіт будуть задіяні 259 колійних машин, які експлуатуються на Одеській залізниці. Якісне виконання даного обсягу робіт з одночасним ефективним використанням техніки дозволить підвищити пропускну спроможність та безпеку руху поїздів на 18 км головних та 32 км приймально-відправних колій.
Проведення електрифікації ділянок Долинська - Миколаїв та Миколаїв - Колосівка дозволить Одеській залізниці значно збільшити обсяги перевезень та підвищити дільничну швидкість вантажних поїздів, зменшити витрати на дизельне паливо, підвищити надійність системи електропостачання усієї інфраструктури залізниці. Разом з тим буде підвищено рівень безпеки перевезень та їх якість. Одночасно з проведенням електрифікації напрямків проводитиметься повна модернізація переїздів, приладів сигналізації, централізації та автоблокування та приладів зв’язку. Електрифікація зазначених ділянок також дозволить забезпечити зростання обсягів вантажних перевезень в напрямку портів Миколаївського та Одеського регіонів, а також сприятиме створенню паралельного напрямку для пасажирських поїздів кримського напрямку.