16.08.2019р.

В Одесі транспортники обговорили питання підготовки до зернового сезону

В Одесі транспортники обговорили питання підготовки до зернового сезону

Сьогодні в управлінні регіональної філії «Одеська залізниця» залізничники разом з представниками крупних експортерів зернових вантажів, трейдерів, портів, портових елеваторів та зернових комплексів обговорили проблемні питання підготовки до зернового сезону 2019-2020 рр.

Нині маршрутні відправки вантажів – це основа для збільшення перевезень зернових, яка дозволяє зменшити час обігу зерновозів та вимагає зростання кількості маршрутних станцій.

Мережа із 140 станцій, які займаються маршрутними відправленнями вантажів, покриває всю територію України.

За словами голови правління АТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова, новий маркетинговий рік почався із позитивного тренду: у липні 2019 року перевезено на 32% більше зернових, ніж за аналогічний місяць 2018-го. В цілому інфраструктура магістралі готова до перевезення прогнозованих обсягів зернових вантажів, проте, для забезпечення рівномірної та ритмічної роботи з вивантаження зернових, вантажовідправникам слід своєчасно планувати перевезення, надавати керівництву елеваторів і на станцію вивантаження графіки відвантаження зерна з зазначенням конкретних термінів вивантаження.

Директор операційний АТ «Укрзалізниця» В’ячеслав Єрьомін підкреслив, що саме відсутність довгострокового і середньострокового планування, створення так званих «складів на колесах» і недостатня потужність фронтів вивантаження у портах – це причини зернового колапсу, який щорічно виникає під час сезону збирання врожаю.

Заступник директора регіональної філії «Одеська залізниця» Іван Ємець додав, що динаміка нерівномірності навантаження та вивантаження, дефіцит переробної спроможності по станціях призводить до неефективного використання рухомого складу – накопичення навантажених вагонів-зерновозів (складів на колесах) та зниження пропускної спроможності магістралі.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»