31.05.2019р.

"Укрзалізниця" забезпечує ефективну роботу у Миколаївському порту

Інформація, яка сьогодні, 31 травня, була розміщена на порталі Порти України щодо можливої зупинки роботи Миколаївського морського порту нібито через спрямовані дії "Укрзалізниці", не відповідає дійсності.

"Укрзалізниця" готова до ефективної співпраці с усіма учасниками ринку, проте тільки на законних підставах.

31 травня з підприємством ТОВ "Сісайд Термінал", яке надає послуги з транспортної обробки вантажів, закінчується договір про експлуатацію залізничної під’їзної колії, про що компанія була повідомлена заздалегідь.

Залізниця готова укладати новий договір лише за умови повного дотримання законодавства і обстеження умов роботи залізничної під’їзної колії.

Нагадаємо, що раніше згідно затвердженим нормам (законодавству), для укладення нового договору з підприємством ТОВ "Сісайд Термінал" фахівці "Укрзалізниці" провели обстеження умов роботи залізничної під’їзної колії.

За результатами обстеження було виявлено ряд недоліків. Так, до залізниці не було надано документи, що підтверджують право власності на залізничну під’їзну колію. Крім того, після інспектування у залізничників був ряд зауважень до стану колійного господарства під’їзних колій ТОВ «Сісайд Термінал», та до дозвільних документів на локомотиви, які належать підприємству. Висновок фахівців "Укрзалізниці" був направлений ТОВ "Сісайд Термінал", яка ніяк не зреагувала на зауваження. Більше того, "Укрзалізниця" не одноразово рекомендувала компанії усунути недоліки для подальшого співробітництва. На жаль, жодних дій з боку ТОВ «Сісайд Термінал» здійснено не було, а документів, що підтверджують право власності на залізничну під’їзну колію, також до цього часу залізниці не надано.

"Укрзалізниця" наголошує, що зацікавлена та готова до подальшої співпраці з ТОВ "Сісайд Термінал" за наявності передбачених законодавством України документів: право власності на залізничну під’їзну та дозвільних документів на локомотиви підприємства. Крім цього, ТОВ "Сісайд Термінал" необхідно терміново вирішити питання по усуненню зауважень до стану колійного розвитку, адже це, перш за все, створює загрозу для безпеки руху поїздів.

Найважливішим завданням "Укрзалізниці", як надійного перевізника, є задоволення потреб підприємств України в перевезеннях.

Для врегулювання ситуації, що склалася, для забезпечення стабільного навантаження та вивантаження вантажів згідно заявлених та погоджених планів, усім стивідорним компаніям та клієнтам порту, а також Миколаївській філії державного підприємства "Адміністрація морських портів України" (ДП "АМПУ"), було запропоновано декілька варіантів прямих договорів про подачу та забирання вагонів з залізницею без незрозумілих та безвідповідальних посередників.

На сьогоднішній день залізниця технічно готова забезпечити подавання вагонів всім клієнтам Миколаївського порту самостійно, якщо Миколаївська філія ДП "АМПУ" надасть доступ до безперебійної роботи залізниці.

Оперативно було підготовлено та направлено лист щодо організації та надання дозволу прикордонними службами дозволів на знаходження на території Миколаївського порту працівників залізниці, яких направлено для забезпечення стабільної роботи та запобігання можливого погіршення експлуатаційних показників та ускладнень в роботі станції Миколаїв-Вантажний і порту.

Проте, при наявності згоди прикордонних служб, представники Миколаївської філії ДП "АМПУ" не погоджують пропуск залізничників на територію порту та відмовляються підтверджувати отримання зазначеного звернення. "Укрзалізниця" просить стивідорні компанії та всі підприємства, що працюють на території Миколаївського порту, не реагувати на викривлення інформації у ЗМІ та закликає до партнерської співпраці в питаннях підвищення ефективності взаємодії залізничного та морського транспорту.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»