12.04.2019р.

За 2018 рік майже 3,3 тис. одеських залізничників підвищили кваліфікацію

За 2018 рік майже 3,3 тис. одеських залізничників підвищили кваліфікацію

Праця залізничників складна та відповідальна, тому вимагає постійного вдосконалення знань працівників шляхом підвищення кваліфікації або відповідної підготовки чи перепідготовки.

За інформацією служби кадрової та соціальної політики регіональної філії «Одеська залізниця» у 2018 році підвищили кваліфікацію 3 тис. 284 робітники, а підготовку та перепідготовку пройшли ще 1 тис. 340 робітників. З відривом від виробництва підвищили кваліфікацію 355 робітників (на 32 більше плану). На виробничо-технічних курсах підвищили кваліфікацію 1 тис. 571 робітники, на курсах цільового призначення – 1 тис. 274 та ще 439 на професійних курсах.

На очній формі навчання підвищили кваліфікацію 565 працівників, а дистанційно – 147, серед них у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації 159 керівників підвищили кваліфікацію та ще 553 у вишах ІІІ-VІ рівнів акредитації.

При плані 494 працівники підготовку пройшли 764; перепідготовку – 576 залізничників (на 93 більше плану). За курсовою формою підготовлено 500 робітників.

Підготовка та перепідготовка робітничих кадрів проходила в Одеському, Дніпровському та Марганецькому центрах професійного розвитку персоналу, Харківському центрі професійної освіти та у філії «ЦПРП» АТ «Укрзалізниця» (в минулому Золотоніська технічна школа).

Наразі 20 слюсарів з ремонту рухомого складу проходять навчання з елементами дуальної форми навчання в Знам’янському професійному ліцеї, які у червні цього року стануть випускниками.

У 2018 році 1000 робітників та 299 керівників та фахівців пройшли навчання з питань перевезення небезпечних вантажів. Навчання проходило на базі Одеського центру професійного розвитку персоналу (ОЦПРП) або із залученням викладачів до виробничих підрозділів.  Навчання для керівників та фахівців філії проводили викладачі з Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна та науково-технічного транспортного підприємства «РАЙДО» (є лідером з питань стандартизації на залізничному транспорті та спеціального навчання працівників суб`єктів перевезення небезпечних вантажів).

За період 2018 – першого кварталу 2019 вже 117 робітників пройшли курси цільового призначення з вивчення особливостей конструкції та експлуатації тепловоза ТЕ33А на базі ОЦПРП. Машиністи-інструктори локомотивних бригад, машиністи тепловоза та помічники машиніста тепловоза направлялися з локомотивних депо Одеса-Сортувальна, ім.Т.Шевченка та Миколаїв.

На 2019 рік заплановано підвищити кваліфікацію 1 тис. 163 фахівцям та керівникам філії. 

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»