27.03.2019р.

На виконання зобов’язань колдоговору за 2018 рік Одеська магістраль направила майже 2 млрд. грн.

На виконання зобов’язань колдоговору за 2018 рік Одеська магістраль направила майже 2 млрд. грн.

У цілому витрати на виконання зобов’язань колективного договору регіональної філії «Одеська залізниця» за 12 місяців 2018 року становили майже 2 млрд. грн. Про це повідомив у своїй доповіді заступник директора регіональної філії з фінансово-економічних питань Олег Підлубний під час конференція трудового колективу щодо підбиття підсумків виконання колективного договору філії за 2018 рік.

Нарада відбулася 21 березня в управлінні регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця». У заході взяли участь керівники Одеської магістралі, лідери Дорпрофсожу та делегати з регіональних профспілок.

Стало відомо, що минулий рік був роком напруженої роботи, проте залізничники мають підстави вважати його успішним. Магістралі вдалося досягти позитивних результатів у роботі за окремими показниками: «Ми повністю задовольнили потреби країни у перевезеннях вантажів і пасажирів. За цей період на філії навантажено понад 30 млн. тонн вантажів по 22 запланованим номенклатурам. Вивантажено 1,5 млн. вагонів, що становило 85 млн. тонн. Вивантаження збільшено на основних припортових станціях: Берегова, Чорноморськ-Порт, Жовтнева та Хімічна. Обсяги перевезень виконані у розмірі 79,3 млрд.ткм, що нижче плану на 0,7%. При цьому на 11,6% збільшилися обсяги перевезень пасажирів», – зазначив Олег Підлубний.

Також на конференції йшлося про актуальну на магістралі проблему проблема плинності персоналу у всіх його структурних і виробничих підрозділах. Ця проблема спостерігається серед масових професій, зокрема не вистачає складачів поїздів, сигналістів, чергових стрілочних постів, слюсарів тощо. Для популяризації залізничних професій за 2018 рік кадровиками спільно з Державною службою зайнятості було проведено 195 заходів серед учнів шкіл, ліцеїв та ПТУ, студентів коледжів і університетів, а також безробітних. Протягом 2018 року виробничі підрозділи філії брали участь у 18 ярмарках вакансій, 13 семінарах для кадрових служб, 15 заходах «День відкритих дверей». Окремо були обговорені питання навчання та працевлаштування молодих фахівців, та підвищення кваліфікації і збереження досвідченого контингенту.

Для підтримки працівників і пенсіонерів філії у складних життєвих ситуаціях, згідно з нормами колективного договору, було надано матеріальну допомогу у розмірі 61 млн. грн на медичні та інші цілі. На оздоровлення залізничників, членів їх сімей і пенсіонерів за 2018 рік виділено понад 28 млн. грн, з них 52% – це кошти спрямовані на лікувально-оздоровчі процедури для працюючих залізничників і їх дітей, решта 48% – на оздоровлення пенсіонерів. Слід зазначити, що путівки для пенсіонерів магістралі безкоштовні – філія повністю компенсує їх вартість.

Під час виступу представників профспілкових організацій з регіонів були озвучені проблемні питання, включно з тими зауваженнями, що виявили в ході перевірки виконання обов’язків колдоговору за минулий рік. Зокрема профспілки стурбовані питаннями щодо дефіцитності кадрів масових професій, недостатнього рівня заробітної плати, відсутності доплат для локомотивних бригад при роботі в літню спеку, а також організації харчування при проведенні тривалих робіт у «вікно». Розглядалися також питання придбання форменого одягу для підрозділів воєнізованої охорони тощо.

Директор регіональної філії Сергій Нікулін зазначив, що рівень заробітної плати наразі не є достатнім, але питання її збільшення є пріоритетним, тому адміністрація працює над реалізацією поетапного збільшення заробітної плати залізничників. Крім того, з метою виконання колдоговору будуть проводитись тендери на організацію харчування колійників, зв’язківців та енергетиків у період проведення робіт «у вікно».

«Активно ми наразі працюємо над програмою модернізації кабін електровозів ВЛ80 для того, щоб зробити працю локомотивних бригад улітку комфортнішою,» – додав очільник філії.

За його словами внаслідок недосконалості процедури закупівель, у філії давно не здійснювалася закупівля спецтранспорту для перевезень людей та інструменту на місця виконання робіт, проте у 2018 році нам вдалося придбати 10 Renault Duster та 4 МАЗи, які були передані на дистанції колії.

По завершенню конференції директор регіональної філії Сергій Нікулін висловив вдячність трудовому колективу за сумлінну працю, завдяки якій магістралі вдалося досягти хороших показників роботи та запевнив, що кожного дня працює над тим, щоб максимально оперативно вирішувати проблеми трудового колективу філії.

На завершення конференції голова Дорожнього комітету профспілки Анатолій Прокопенко підкреслив, що, за наявності об’єктивних факторів падіння обсягів перевезень і складнощів роботи магістралі у цих умовах, зобов’язання на 2018 рік в основному виконані, при цьому збережені установлені колдоговором для працівників і пенсіонерів пільги та гарантії. «Наразі проводяться переговори галузевої профспілки щодо подальшого збільшення тарифних ставок та посадових окладів працівників – у поточному році вже відбулося кілька раундів переговорів з цього питання. Всі підготовлені профспілкою пропозиції наразі розглядаються у товаристві», – наголосив голова Дорпрофсожу.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»