08.02.2019р.

На Одеській магістралі презентували спецпідрозділ воєнізованої охорони, оснащений сучасною екіпіровкою та спецтехнікою

На Одеській магістралі презентували спецпідрозділ воєнізованої охорони, оснащений сучасною екіпіровкою та спецтехнікою

Сьогодні на Одеській магістралі відбулось урочисте вручення бійцям спецпідрозділу воєнізованої охорони регіональної філії «Одеська залізниця» ключів від автомобілів, оснащених спецтехнікою, та презентація мобільних модулів для чергування караульних на стратегічних залізничних об’єктах.
«Створення комфортних та безпечних умов роботи стрільців – основний пріоритет роботи АТ «Укрзалізниця» разом із Одеською магістраллю. Саме забезпечивши усім необхідним наших працівників, ми можемо вимагати позитивні результати від роботи воєнізованої охорони», - зазначив сьогодні директор з безпеки АТ «Укрзалізниця» Артем Морковкін на презентації роботи нового спецпідрозділу з профілактичної роботи воєнізованої охорони регіональної філії «Одеська залізниця». «У рамках пілотного проекту, затвердженого та введеного в дію наказом голови правління АТ «Укрзалізниця» Євгеном Кравцовим, створення комфортних умов роботи, сучасна екіпіровка, нова автомобільна техніка високої прохідності, озброєння, достойна заробітна платня та соціальний пакет стане мотивацією для досягнення результатів із збереження елементів верхньої будови колії та майна залізниці», - зазначив він. 

Цей захід є одним із етапів реалізації пілотного проекту зі створення спеціальних підрозділів на регіональних філіях «Одеська залізниця» та «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця». 

Директор регіональної філії «Одеська залізниця» Сергій Нікулін зазначив, що стрільцям нового підрозділу доручено почесну місію і покладено величезну відповідальність за збереження порядку та безпеки на залізничному транспорті. «Обладнання та автомобілі, які ми сьогодні передаємо, не мають аналогів на жодній із магістралей. Вони допоможуть вам гідно виконувати свій обов’язок зі збереження майна магістралі та вантажів», - підкреслив він. 

Начальник Одеського загону воєнізованої охорони Сергій Баца продемонстрував екіпірування автомобілю. У кожному з 7 автомобілів підвищеної прохідності є прилад нічного бачення, тепловізор, бінокль із можливістю за 2 км визначити правопорушника. До комплекту екіпірування також входить квадрокоптер, завдяки якому можна на відстані до 8 км проводити спостереження з повітря у будь-який час доби, завдяки додатковому модулю освітлення. Крім того він обладнаний гучномовцем та маячком (при використанні коптера поряд із аеродромом). Екіпаж оснащено спальними мішками та палатками, що стануть у нагоді при виїзді на проведення так званих «засад» на криміногенні дільниці магістралі. Для примусової зупинки правопорушників стрільці мають прилад «Кактус».

Всі бійці оснащені новою сучасною формою та зброєю.
Не залишилися осторонь і караульні, які несуть чергування на об’єктах стратегічного значення – мостах. Спеціально для них розроблено та наразі збудовано 5 мобільних модулів, що забезпечить комфортні умови чергування та відпочинку для таких працівників. У модулі є все необхідне для роботи і відпочинку: можливість розігріти їжу, санвузол із гарячою водою, ліжко та робоче місце. Ще 4 модулі будуть виготовлені найближчим часом та передані на об’єкти стратегічної важливості. 

Розповів про принципи відбору та специфіку роботи спецпідрозділу заступник начальника служби воєнізованої охорони Олександр Невкритий. За його словами, перевагу віддавали людям, які мають реальний воєнний досвід, зокрема бійцям, які пройшли АТО. Наразі з 57 місць у спецзагоні укомплектовано 44. 

В свою чергу, директор філії Сергій Нікулін зазначив: «Для Одеської залізниці дуже важливо, щоб люди, які захищаючи нашу Батьківщину, пройшли через тяжкі умови, були працевлаштовані та відчували потребу України в них, що, безумовно, відобразиться на їхньому морально-психологічному та матеріальному положенні. Це одна з тих соціальних місій, яку бере на себе Одеська магістраль за вказівкою голови правління АТ «Укрзалізниця».

«На прикладі пілотного проекту у регіональній філії «Одеська залізниця» ми плануємо презентувати таку концепцію в АТ «Укрзалізниця» і, якщо отримаємо схвалення, поширюватимемо його й на інших філіях», - резюмував директор з безпеки Артем Морковкін.