14.12.2018р.

У 2018 році рівень енергоємності Одеської залізниці знижено на 2,3%

У 2018 році рівень енергоємності Одеської залізниці знижено на 2,3%

Важливість комплексного підходу до Політики енергоменеджменту і заходів організаційно-технічного характеру, які дозволяють знизити рівень енергоємності і підвищити енергоефективність регіональної філії «Одеська залізниця», обговорювали залізничники під час технічної ради в Одесі. Засідання було присвячено підведенню очікуваних підсумків роботи в сфері енерго-, ресурсозбереження за 2018 рік та включення заходів у проект такої програми на 2019-2020 роки.

Засідання технічної ради відбулося під головуванням головного інженера-першого заступника директора філії Павла Чекалова, який підкреслив необхідність глибинного вивчення додаткових шляхів енергоефективного використання ресурсів та активну роботу в цьому напрямку у подальшому: «Наразі всі господарства регіональної філії реалізують низку енергоефективних заходів організаційного і технічного характеру. Таким чином стримується негативний вплив збільшення вартості паливно-енергетичних ресурсів. Нам слід визначити реалізація яких заходів у 2019 році потенційно може знизити енергоємність і включити їх у нову програму», - зазначив він.

Начальник служби енергоменеджменту регіональної філії «Одеська залізниця» Олександр Голосінській повідомив, що за 10 місяців 2018 року енергоємність регіональної філії «Одеська залізниця» становила 6,03 туп / прив.млн.ткм, що на 0,14 туп/прив.млн.ткм або 2,3% менше минулорічного показника, що свідчить про раціональність використання господарствами залізниці усіх видів паливно-енергетичних ресурсів.

Слід зазначити, що за 11 місяців 2018 року завдяки виконанню основної Програми з економії енергоресурсів у регіональній філії «Одеська залізниця» заощадили 2,6 тис. тонн умовного палива (туп), що становить 104% до запланованого. Вартість заощаджених енергоресурсів становить 28,6 млн. грн. Економія від реалізації додаткової програми енергозбереження до кінця 2018 року становитиме 2,6 тис. туп на суму 23,7 млн. грн.

Окрім заходів з економії енергоресурсів, у програмі зазначено впровадження ресурсозберігаючих заходів, зокрема модернізації 10 вагонів-зерновозів із подовженням терміну експлуатації силами Херсонського вагонного депо, що дозволило знизити експлуатаційні витрати в обсязі  11,8 млн. грн. на рік.

Таким чином вартість заощаджених за 11 місяців поточного року ресурсів становить з урахування основної та додаткової програм 64 млн. грн. Серед заощаджених ресурсів дизельне паливо, електроенергія, природній газ, вугілля тощо.

За попередніми розрахунками реалізація в повному обсязі енергозберігаючих заходів у 2019 році дасть можливість заощадити  22,1 тис. туп паливно-енергетичних ресурсів на суму 329,3 млн. грн., що знизить їх споживання на 4,4% до рівня 2018 року. У 2020 році споживання паливно-енергетичних ресурсів планується знизити  ще на 4,1%. Основну долю економії енергоресурсів буде отримано від використання нових локомотивів ТЕЗЗАС.

«Службам разом з департаментами слід прагнути збільшення обсягів фінансування енергоефективних заходів. Тільки впровадження технічних заходів і освоєння капітальних інвестицій допоможе в майбутньому значно знизити показник енергоємності регіональної філії», - резюмував нараду Павло Чекалов.

 

 

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»