09.08.2018р.

Одеські залізничники закликають Нацполіцію суворо покарати вандалів, які розмалювали три пасажирські вагони на Херсонщині

7 серпня на станції Чорнобаївка було скоєно вандальний напад. Під час зупинки до поїзда зі сторони посадки підбігла група підлітків (близько 15 осіб). Всі були одягнені в балаклави та озброєні битами.

Внаслідок нападу підлітками було розмальовано 3 вагони дизель-поїзда.

Дана ситуація нагадує випадок, котрий стався тиждень тому, 31 липня, на Південно-Західній залізниці. Тоді нападники-підлітки напали на міську електричку, розфарбували її, закидали камінням кабіну машиніста і навіть погрожували пасажирам. Через їхні дії було нанесено пошкодження не тільки вагонам, але й постраждали пасажири: від випарів фарби декілька з них отруїлися, а один чоловік отримав тілесні ушкодження від каменя, що влучив йому в голову. Поліція веде слідство.

Даний напад кваліфікується як хуліганство, за скоєння якого передбачено до 7 років позбавлення волі. Залізничники сподіваються, що правоохоронці якнайшвидше розкриють злочин і хулігани понесуть покарання.

Проте, це не поодинокі випадки безкарності. Лише за 7 місяців 2018 року на Одеській магістралі невідомі особи: розфарбували 24 вагони, чим нанесли збитків на 15 тис. грн., а також розбили та пошкодили 8 віконних блоків на загальну суму понад 36 тис. грн. Загальний розмір збитків через пошкодження рухомого складу приміських поїздів на даний час сягає майже 60 тис. грн., що у 2,3 рази більше ніж за аналогічний період 2017 року.

На відновлення зовнішнього виду рухомого складу потрібно витратити не лише гроші, але й чимало часу працівників, які задіяні на планових видах ремонту. З кожним роком кількість пошкоджень не зменшується. Безкарність хуліганських дій ускладнює як матеріально-технічну оснащеність магістралі, так і процес перевезень.

Працівники філії наголошують, що окрім збитків, котрі несе залізниця, страждають в першу чергу пасажири, адже пошкоджені вагони знімаються з руху для відновлення, що скорочує склад поїздів, наприклад, замість 10 вагонів подається на посадку електропоїзд складом усього 8 вагонів. Одеська регіональна філія закликає Національну поліцію до вживання відповідних заходів та притягнення винних до відповідальності та нагадує громадянам про важливість дотримання порядку, адже подібні дії караються законом.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»

Одеські залізничники закликають Нацполіцію суворо покарати вандалів, які розмалювали три пасажирські вагони на Херсонщині - 0