01.08.2018р.

Одеські залізничники за 2017 рік заощадили паливно-енергетичних ресурсів на 39 млн. грн.

Регіональна філія «Одеська залізниця» є новатором серед інших залізниць у створенні та успішній роботі служби енергоменеджменту. Саме тут було впроваджено пілотний проект по створенню такої служби і це має значний економічний ефект для магістралі. Створений у 2015 році підрозділ має функції інспекції по енергозбереженню із такими важливими напрямками роботи, як нормування усіх видів енергоресурсів, моніторинг роботи рухомого складу і стаціонарної енергетики, впровадження проектів і нормативного забезпечення.

Своїми ідеями, досвідом та напрацюванням одеські залізничники поділилися із колегами з інших філій під час дводенного семінар-наради у Львові на тему «Впровадження та застосування вимог нормативних документів щодо порядку документального та електронного супроводження використання нафти та нафтопродуктів».

За словами в.о. начальника служби енергоменеджменту регіональної філії «Одеська залізниця» Вадима Чупріна, упродовж останніх років енергоємність залізниці знижувалася, досягнувши мінімального рівня серед залізниць України – 6,21. Цьому сприяли реалізовані організаційно-технічні заходи на залізниці, а також максимальний контроль за економією дизельного палива і електроенергії на тягу поїздів. У подальшому знизити показник енергоємності регіональної філії можна тільки за рахунок впровадження технічних енергозберігаючих заходів капітального характеру. Виконання заходів програми енергозбереження за 2017 рік дало змогу отримати економію понад 4,5 тис. тонн умовного палива (далі – туп), що на 45,3% більше запланованого. Вартість зекономлених паливно-енергетичних ресурсів – понад 39 млн. грн. За 6 місяців поточного року заходи програми енергозбереження дали змогу зекономити понад 1 тис. тонн умовного палива на суму понад 10 млн. грн. Від впровадження додаткових енергоефективних заходів очікуваний річний економічний ефект становить 67,3 млн. грн за рахунок економії майже 5 тис. туп.

Для досягнення таких саме результатів на інших філіях Вадим Чупрін озвучив ряд пропозицій, серед яких:

- впровадження на інших регіональних філіях аналогічних служб енергоменеджменту;

- збільшення парку рухомого складу і транспортних засобів, обладнаних системами GPS-контролю витрат палива;

- впровадження систем якісного контролю за витратами електроенергії на стаціонарні потреби (дистанційні системи контролю за витратами природнього газу та електроенергії на потреби опалення);

- впровадження приладів технічного обліку паливно-енергетичних ресурсів основних виробничих процесів;

- закупівля додаткового спецобладнання для якісного проведення енергоаудитів;

- збільшення фінансування на енергоефективні заходи по господарствах регіональної філії;

- створення системи мотивації і механізмів преміювання за економією ПЕР та інші заходи.

Розвиток та застосування енергозберігаючих технологій у діяльності магістралі – важливий напрямок роботи, адже це не тільки оптимізація великої кількості процесів, а й турбота про екологію та навколишнє середовище.

 

*Довідково:

Встановлена на Одеській магістралі система енергоменеджменту (нормування, моніторингу, контролю і енергоаудиту та впровадження енергоефективних проектів), згідно вимог міжнародного стандарту ISO 50001, дозволяє усебічно оцінювати діяльність пов’язану із витратами різних видів паливно-енергетичних ресурсів, змазок і води, своєчасно реагуючи на відхилення і недоліки, та оцінювати стан систем і засобів вимірювання, приладів обліку енергоносіїв, виявляти необґрунтовані витрати, перевіряти енергетичний баланс підрозділів, оцінювати доцільність енергозберігаючих заходів.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»

Одеські залізничники за 2017 рік заощадили паливно-енергетичних ресурсів на 39 млн. грн. - 0