09.07.2018р.

Херсонській дистанції сигналізації та зв’язку виповнилося 50 років

Нещодавно Херсонська дистанція сигналізації та зв`язку відсвяткувала свій 50-річний ювілей. Протягом півстоліття змінилося не мало – із самого моменту заснування дистанція впроваджує нові технології в сфері зв’язку, радіозв’язку , ЗАКРС та СЦБ, а також вдосконалює структуру виробничих процесів для забезпечення безпечного руху поїздів на ввіреній дільниці обслуговування.

Оснащеність дистанції становить 523 технічні одиниці. Довжина дільниці обслуговування дистанції сягає 448 км – вона обслуговує 32 станції з різними системами контролю та управління та забезпечує безперебійну роботу станцій та систем диспетчерського контролю.

Експлуатаційна довжина магістрального кабелю становить 511 км, місцевого зв’язку – 214 км, 448 км ліній поїзного радіозв’язку. 12 автоматичних телефонних станцій дають можливість надання послуг 4 тис. 050 абонентам,

За останні 10 років по Херсонській дистанції сигналізації та зв’язку було заміно повітряну лінію зв’язку на кабельну на дільниці Каховка-Нововесела. Аналогову АТС по ст. Херсон було замінено на цифрову SI-2000. На дільницях Херсон – Апостолове і Херсон – Вадим прокладено волоконно-оптичний кабель зв’язку та встановлено цифрове обладнання SDH магістрального та дорожнього рівня. Фахівці дистанції неодноразово направлялися на дільниці інших дистанції залізниці для виконання робіт з модернізації та будівництва пристроїв СЦБ, а також для виконання графіку технологічного процесу.

 У дистанції працюють 278 працівників. Трудовий колектив – це головна цінність підрозділу. Тут працюють висококваліфіковані спеціалісти, які обслуговують технічні пристрої, що забезпечують безпеку руху поїздів, націлені на успішне виконання завдань  поставлених керівництвом регіональної філії «Одеська залізниця» та ПАТ «Укрзалізниця».

 

*Історична довідка

У 1973 році був побудований пост ЕЦ по ст. Херсон. Починаючи з 1976 року почали вводити пристрої контролю технічного стану рухомого складу по станціям Снігурівка,  Вадим, Брилівка, Раденське, Біла Криниця, Каховка, Сірогози.  

З 1978 року по 1980 рік силами дистанції був побудований пост ЕЦ на станції Строковий  та станції Галаганівка.

В 1982 році почалось будівництво ДЦ системи «НЕВА» на дільниці Снігурівка – Апотолове, з обладнанням станцій дільниці ЕЦ, а перегонів – ЧДК.

 З 1985 по 1986 рік велось будівництво ЕЦ з тональними рейковими колами на станціях і автоблокування  без прохідних сигналів системи ЦАБ на перегонах дільниці Херсон – Вадим з накладанням ДЦ системи ЛУЧ.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»