31.05.2018р.

Залізничники трьох країн обговорили можливості нарощення об’ємів перевезень до Ірану та Китаю

Залізничники трьох країн обговорили можливості нарощення об’ємів перевезень до Ірану та Китаю

Залізничники з України, Грузії, Азербайджану зустрілися під час проведення Транспортного тижня в Одесі для обговорення потенціалу нарощення вантажоперевезень по Транскаспійському Міжнародному транспортному маршруту (ТМТМ) та до Республiки Iран.

У міжнародному заході взяли участь в.о. директора Департаменту комерційної роботи ПАТ «Укрзалізниця» Анатолій Мумренко, директор регіональної філії «Одеська залізниця» В’ячеслав Єрьомін, заступник голови ЗАТ «Азербайджанська залізниця» Ігбал Гусейнов, директор філії «Вантажні перевезення» АТ «Грузинська залізниця» Гурам Гурамішвілі та інші.

Країни, які сформували цей транспортний коридор: Іран, Казахстан, Азербайджан, Грузія, Україна та Польща, – фактично створили новий трансконтинентальний маршрут для використання вигідного географічного розташування з метою організації міжнародних перевезень між Європою та країнами Сходу, Індійського океану й Перської затоки. На сьогодні, наприклад, товарообіг між Україною та Іраном оцінюється в 500-600 млн доларів, а з урахуванням зростання торгового обороту цих країн поступово збільшується і вантажопотік.

Заступник голови ЗАТ «Азербайджанська залізниця» Ігбал Гусейнов підкреслив: «Після отримання вантажу в Поті ми гарантуємо, що впродовж чотирьох діб його буде вивантажено в Ірані й відправлено далі до пункту призначення, адже час доставки вантажу та швидкість обороту вагонів є пріоритетним фактором у бізнесі».

За словами директора філії «Вантажні перевезення» АТ «Грузинська залізниця» Гурама Гурамішвілі, атмосфера порозуміння, яка панує між учасниками транспортного коридору, свідчить про те, що «кожна тонна вантажу буде на контролі та збережено курсуватиме даним маршрутом».

В.о. директора Департаменту комерційної роботи ПАТ «Укрзалізниця» Анатолій Мумренко зазначив, що в Транскаспійському Міжнародному транспортному коридорі обсяг вантажів в напрямку Азербайджану, Таджикистану та Киргизстану збільшується, українська сторона готова до переговорів і опрацювання можливості встановлення універсальних тарифних ставок. «Найголовніше на даному етапі – зародити стабільний вантажопотік», – додав він. Наразі ключовою перевагою цього маршруту є швидкість доставки вантажів. Зокрема, з країн Перської затоки та Індії вантаж до Європи доставляється протягом 15 діб, що швидше за інші маршрути більше ніж у 2 рази.

До участі в зустрічі також були запрошені вантажовідправники та експедиторські компанії з різних залізниць, які зацікавлені в розвитку ТМТМ. Для них представники ЦТС «Ліски», морського порту «Чорноморськ» та азербайджанська сторона підготували презентації щодо перспектив співпраці, а після завершення презентаційної частини учасники заходу обговорили можливості поромного сполучення та використання фідерних перевезень по морю, провели низку ділових переговорів.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»