08.02.2018р.

Станції Чорноморськ-Порт Одеської залізниці виповниться 60 років

Станції Чорноморськ-Порт Одеської залізниці виповниться 60 років

Колектив станції Чорноморськ-Порт регіональної філії «Одеська залізниця» скоро відзначить 60-річний ювілей.

14  лютого 1958 року було підписано наказ про відкриття роз’їзду Новоіллічівка (перша назва станції), який забезпечував обладнанням і матеріалами порт та судоремонтний  завод, які на той час тільки-но будувалися.

Пізніше роз’їзд Новоіллічівка та станцію Сухий Лиман об’єднали у станцію Іллічівськ IV класу. Якщо колектив роз’їзду Новоіллічівка становив всього 9 працівників, то наразі на станції працює майже три сотні залізничників. Вага першого поїзду, що прибув на станцію, була лише 500 тонн, а тепер середня вага поїзда становить до 5 тис. тонн.

Сьогодні позакласна припортова станція Чорноморськ-Порт обслуговує Морський торговельний порт «Чорноморськ» та 9 прилеглих під'їзних колій. Щодоби на станції перероблюється близько 420 вагонів із 15 видами вантажів. Середньодобове вивантаження на станції становить 18 тис. тонн. Станція має 137 колій загальною протяжністю понад 66,2 км, десять парків, гірковий комплекс.

За останні роки було побудовано 9 колій зернового перевантажувального комплексу, подовжено колії зернового елеватора, а також введено в експлуатацію механізований пункт з підготовки вагонів із обсягом ремонту біля 50 вагонів на добу.

За 2017 рік показник навантаження на станції  становив 23 тис. 230 вагонів (1,5 млн. тонн вантажів), а вивантаження 131 тис. 232 вагони. Переважали такі види вантажів як зернові, нікелева руда, вугілля тощо.

За історію роботи станції понад півсотні достойних працівників було відзначено державними нагородами, нагородами Укрзалізниці та Одеської залізниці.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»