Головна ⇒ Енергозбереження і ресурсозбереження: Хроніка подій

Хроніка подій

10.02.2020р.

З метою підвищення рівня обізнаності серед працівників підрозділів регіональної філії «Одеська залізниця» щодо систем енергетичного менеджменту та реалізації заходів спрямованих на підвищення енергоефективності в цілому, проведено веб-конференцію на тему: «Інструменти розвитку системи енергоменеджменту по структурним та виробничим підрозділам регіональної філії «Одеська залізниця»».

Конференція за участю голів Оперативних штабів та відповідальних працівників за енергозбереження проводилась 05.02.2020 року на базі Одеського відділення філії ГІОЦ та РОЦів за місцезнаходженням служб та виробничих підрозділів.

«Інструменти розвитку системи енергоменеджменту по регіональній філії Одеська залізниця».

 
25.11.2019

20 та 21 листопада 2019 року спеціалісти служби енергоменеджменту регіональної філії «Одеська залізниця» прийняли участь у семінарі на тему «Досвід впровадження заходів та реалізація новацій енерго-, ресурсозбереження на залізничному транспорті України», який відбувся на базі Дитячого лікувально-оздоровчого центру «Сонячний» (м. Харків).


Посилання

 
01.07.2019

Спеціалісти служби енергоменеджменту регіональної філії «Одеська залізниця» прийняли участь в мультисистемному тренінгу з підвищення енергоефективності підприємств, що проходив в м. Одеса (20-21 червня 2019 року) та м. Харків ( 24-25 червня 2019 року).


Посилання

 
05.11.2018р.

На регіональній філії «Одеська залізниця» службою енергоменеджменту спільно з фахівцями Одеського відділення філії ГІОЦ розроблена і впроваджена в усіх 85 виробничих підрозділах філії автоматизована система (АС) «Паливовикористання».


З 01.11.2018 система повністю знаходиться в експлуатації. Всі звіти формуються автоматично на підставі введених виробничими підрозділами даних про витрати паливно-енергетичних ресурсів.

 
03.09.2018р.

З 14 серпня 2018 року, як обов'язковий документ для всіх підрозділів регіональної філії, введено в дію «Порядок вибору світлодіодних освітлювальних приладів для освітлення об’єктів територій, приміщень, будівель та споруд по регіональній філії Одеська залізниця», затверджений головним інженером-першим заступником директора регіональної філії від 13.08.2018 № НГ-02/1263.

Порядок розроблено з метою забезпечення енергоефективного споживання електричної енергії на зовнішнє та внутрішнє освітлення за рахунок впровадження світлодіодних освітлювальних приладів та досягнення необхідного рівня освітленості зовнішніх територій, станційних колій, платформ, внутрішніх адміністративно-побутових, складських, виробничо-ремонтних приміщень та інших об’єктів залізничного транспорту виробничих підрозділів регіональної філії «Одеська залізниця».

«Порядок вибору світлодіодних освітлювальних приладів для освітлення об’єктів територій, приміщень, будівель та споруд по регіональній філії Одеська залізниця».

 
14.08.2018р.

Директором з інженерно-технічного забезпечення ПАТ «Укрзалізниця» затверджено «Програму енерго-, ресурсозбереження на залізничному транспорті України на 2018 рік» та доведено до регіональної філії, для керівництва в роботі і організації виконання, розпорядженням від 08.08.2018 № ЦЦТех-13/739.

Мета Програми - підвищення ефективності використання енергоресурсів та зниження енергоємності ПАТ «Укрзалізниця» за рахунок заходів, направлених на зниження витрат дизельного палива, електричної енергії, котельно-пічного палива, бензину. Окрім заходів по економії енергоресурсів, в Програмі заплановано впровадження ресурсозберігаючих заходів, які дозволяють зменшити експлуатаційні витрати.

 
04.06.2018р.

01 червня 2018 року в класі технічного навчання Одеського відділення ГІОЦ та РОЦів за місцезнаходженням виробничих підрозділів служб: сигналізації і зв’язку, електропостачання, вагонного господарства проведено веб-конференцію з питань роботи дослідної експлуатації АС «Паливовикористання».

В нараді прийняли участь головні інженери виробничих підрозділів та призначені особи, які відповідальні за складання звітів з паливовикористання.

Конференція проходила у вигляді конструктивного діалогу, де працівники виробничих підрозділів служби сигналізації та зв’язку проінформували про результати своєї роботи в ході дослідної експлуатації АС «Паливовикористання» та отримали відповіді на основні проблемні питання, що виникали під час її експлуатації від фахівців служби енергоменеджменту (ініціаторів створення даної системи).

 
27.04.2018р.

Фахівці регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» прийняли участь у IV Форумі енергоефективного партнерства’18 «ЕСКО: Успіхи та перспективи. Нові механізми сталого фінансування енергоефективності місцевих громад», який відбувся 27 квітня 2018 року у конгресно-виставковому центрі «Парковий» м.Києва, за підтримки Державного Агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

Ключові питання Форуму:

• Енергосервіс: регіони, райони, міста.

• Енергоефективність державних об’єктів: міжнародні зобов’язання.

• Іноземний досвід. Новітні інструменти: ЕСКО та револьверні фонди у містах.

• Нові інструменти підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках.

• Функціонування енергоменеджменту та стимулювання енергоефективності для промислових підприємств.

До участі у Форумі було запрошено керівництво облдержадміністрацій та обласних рад, міські голови, енергоменеджери, ОСББ, профільні громадські організації, міжнародні проекти, представники промислових підприємств, ЕСКО-компанії, будівельні компанії, виробники енергоефективних матеріалів та обладнання, енергоаудитори, профільні асоціації, ЗМІ та усі зацікавлені.

 
28.03.2018р.

21-22 березня 2018 року під головуванням заступника начальника Департаменту енергоменеджменту Дудки Є.І. та головного інженера-першого заступника регіональної філії «Одеська залізниця» Чекалова П.Л. в місті Одесі проведено семінар-нараду на тему: «Шляхи впровадження міжнародних стандартів: ISO 50001 «Системи енергетичного менеджменту», ISO 50002 «Енергетичні аудити» відповідно до наказів ПАТ «Укрзалізниця» від 11.01.2018 № 018 та від 21.02.2018 № 118.

Мета проведення заходу - вивчення вимог та шляхи практичного впровадження міжнародних стандартів та інших нормативних документів у ПАТ «Укрзалізниця», ознайомлення з досвідом роботи, служби енергоменеджменту регіональної філії «Одеська залізниця» в сфері ресурсо-енергозбереження.

Склад учасників заходу - керівники та фахівці департаментів і регіональних філій ПАТ «Укрзалізниця», які по колу своїх посадових обов’язків безпосередньо займаються питаннями енергозбереження.

В обговоренні доповідей семінару-наради прийняли участь усі присутні. Доповіді та презентації узагальнено у Збірнику, який тиражовано та надано учасникам. Крім того, було проведено Круглий стіл: «Пошук шляхів побудови системи енергетичного менеджменту у ПАТ «Укрзалізниця», під час якого детально проаналізовано пропозиції та механізм створення вертикально-інтегрованої системи енергоменеджменту у Товаристві на основі міжнародного стандарту ISO 50001.

З метою вдосконалення роботи з ефективності використання енергоресурсів розпорядженням від 28.03.2018 № ЦЦТех-13/271, зобов’язано прийняти до виконання рішення семінару-наради.

Протокол «Шляхи впровадження міжнародних стандартів ISO 50001 «Системи енергетичного менеджменту», ISO 50002 «Енергетичні аудити».


 
23.02.2018р.

23 лютого 2018 року у виставочному комплексі Одеського морського вокзалу фахівці служби енергоменеджменту регіональної філії «Одеська залізниця» прийняли участь та поділилися досвідом у сфері енергозбереження з учасниками науково-практичного семінару по темі «Закон України щодо енергоефективності будівель».

У семінарі приймали участь наукові фахівці з учбових закладів та представники крупних виробництв та фірм, працюючих з енергозберігаючими технологіями.

 
15.02.2018р.

15 лютого 2018 року на селекторній нараді під головуванням директора з інженерно-технічного забезпечення Крота В.С. підведені підсумки використання енергоресурсів за 2017 рік.

На нараді заслуховувались звіти голів штабів для забезпечення енергозбереження усіх регіональних філій та про виконану роботу у 2017 році та перспективні плани на 2018 рік.

 
30.01.2018р.

З метою зменшення енергоспоживання в стаціонарній теплоенергетиці і втрат теплової енергії розроблено Програму термомодернізації будівель виробничих підрозділів регіональної філії «Одеська залізниця» на 2018 рік.

Заплановані роботи з термомодернізації будівель в обсязі 23,6 тис. м2 на загальну суму 14,8 млн. грн., у т.ч.:

- утеплення фасадів - 40 об'єктів, загальна площа 15,8 тис. м2 на суму 8,0 млн. грн.;

- утеплення плоских покрівель - 9 об'єктів, загальна площа 5,2 тис. м2 на суму 2,5 млн. грн.;

- заміна дерев'яних вікон на металопластикові - 55 об'єктів, загальна площа 2,6 тис. м2 на суму 4,3 млн. грн.

Виконання робіт з термомодернізації будівель передбачено планом ремонту основних фондів по службам філії. Очікувана економія від впровадження заходів, передбачених програмою, складе 1684 Гкал на суму 3,03 млн. грн.

 
26.12.2017р.

26 грудня 2017 року в класі технічного навчання Одеського відділення ГІОЦ проведена школа – нарада з питань економії ПЕР, в т.ч. роботи у сфері газозабезпечення виробничих підрозділів. В нараді прийняли участь особи, відповідальні за економію енергоресурсів, в т.ч. за надання і коригування реєстрів природного газу.

На нараді розглянули питання:

- важливість економії енергоресурсів по регіональній філії;

- організація роботи по плануванню обсягів енергоресурсів на 2018 рік;

- організація роботи в сфері газозабезпечення по виробничим підрозділам філії.

Проведені практичні навчання по виконанню коригувань заявлених обсягів природного газу за допомогою АСК «Природний газ».

 
30.11.2017р.

З жовтня по листопад включно фахівцями служби енергоменеджменту взято участь в комісійному огляді при директорові регіональної філії «Одеська залізниця» щодо підготовки виробничих підрозділів філії до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 рр. В ході проведення комісійного огляду перевірені усі виробничі підрозділи Одеської, Шевченківської, Знам’янської та Херсонської дирекцій залізничних перевезень регіональної філії «Одеська залізниця».

По результатам оглядів складені доповідні записки та направлені до структурних та виробничих підрозділів філії для усунення виявлених зауважень та недоліків.

 
23.10.2017р.

18 жовтня 2017 року службою енергоменеджменту на базі Одеського відділення ГІОЦ та РОЦів було проведено веб-конференцію з питань роботи автотранспорту та спеціального самохідного рухомого складу (ССРС).

У веб-конференції прийняли участь фахівці структурних та виробничих підрозділів філії, на балансі яких знаходяться засоби автомобільного транспорту, тракторної техніки, ССРС, крани на залізничному ходу, засоби малої механізації.

В ході проведення вебінару розглянуті питання паливовикористання при експлуатації автотранспорту та ССРС, проаналізовані системні зауваження, виявлені перевірками технічних засобів, шляхи усунення недоліків в роботі автотранспорту та ССРС.

 
27.09.2017р.

З 4 по 8 вересня 2017 року проведено виїзне засідання Оперативного штабу по забезпеченню енергозбереження філії під головуванням головного інженера – першого заступника начальника регіональної філії «Одеська залізниця» Мальцева Є.М. Штаб проводився по Шевченківському та Знам’янському вузлах, супроводжувався перевірками виробничих підрозділів Шевченківської, Знам’янської дирекцій залізничних перевезень.

Проведено перевірку підготовки господарств до роботи в зимовий період 2017-2018 років, а також аналіз з підведенням підсумків витрат паливно-енергетичних ресурсів на експлуатаційні потреби за результатами роботи липня та семи місяців 2017 року.

За підсумками роботи Оперативного штабу розроблені заходи, направлені на усунення недоліків, виявлених у ході перевірки та недопущення їх у подальшій роботі виробничих підрозділів філії.

На засіданні Мальцев Є.М. наголосив, що відповідальність за підготовку господарств до роботи в зимовий період та раціональне використання паливно-енергетичних ресурсів покладено на кожного працівника виробничих підрозділів філії.

 
20.09.2017р.

Фахівці регіональної філії «Одеська залізниця» відвідали виставку-форум «Енерго-Сфера», яка проводилась 13-15 вересня 2017 року на базі виставкового центру Одеського морвокзалу. Організатор виставки Центр виставкових технологій спільно з КЛІМАТ УКРАЇНА та громадською організацією «Eнергійна Країна» за підтримки Держенергоефективності України, Одеської обласної ради.

В ході відвідування виставки відбувся огляд новинок і обговорення актуальних питань енергоефективності, енергозбереження, альтернативної енергетики Одеси і області.

Відвідування виставки надасть нового імпульсу для прискорення впровадження енергозберігаючих технологій, термомодернізації будівель, підвищити якість енергоаудиту та енергоменеджменту об’єктів філії.

 
03.08.2017р.

19.07.2017 року службою енергоменеджменту на базі Одеського відділення ГІОЦ та РОЦів було проведено веб-конференцію за участю фахівців підрозділів локомотивного господарства, відповідальних за роботу з системами «Дельта СУ», «БІС Р» та АРМ ТЧтех.

Під час вебінару проведено аналіз роботи тепловозів, обладнаних електронними системами контролю витрат палива з приладами БІС-Р, «Дельта СУ». Розглянуте питання приведення даних WEB порталу УЗ та АРМ «Дельта WEB» у відповідність реальному стану згідно з підсумками інвентаризації блоків СКПРТ «Дельта СУ» з використанням АРМ ТЧтех. Підведені підсумки перевірок виконання вимог «Порядку обслуговування, зчитування та аналізу інформації електронних бортових систем «БІС Р» по регіональній філії.

 
18.07.2017р.

Директором регіональної філії «Одеська залізниця» затверджене «Положення про організацію та здійснення перевірок з питань використання паливно-енергетичних ресурсів в підрозділах регіональної філії «Одеська залізниця». Наказ від 10.07.2017 №198-Н/Од.

Зазначеним Положенням встановлюються вимоги до організації і здійснення перевірок з питань використання паливно-енергетичних ресурсів в регіональної філії «Одеська залізниця», обов'язки та права підрозділів, які підлягають перевірці, а також єдиний порядок перевірки використання паливно-енергетичних ресурсів:

- електричної енергії на тягу поїздів, загально-виробничі та комунально-побутові потреби;

- дизельного палива на тягу поїздів, роботу спеціального самохідного рухомого складу, автотракторної техніки, машин та механізмів;

- бензину, скрапленого газу на роботу автотракторної техніки, засобів малої механізації.

«Положення про організацію та здійснення перевірок з питань використання паливно-енергетичних ресурсів в підрозділах регіональної філії «Одеська залізниця»»

 
10.07.2017р.

07.07.2017 року службою енергоменеджменту на базі Одеського відділення ГІОЦ та РОЦів було проведено веб-конференцію, за участю керівників та відповідальних за енергозбереження працівників виробничих підрозділів причетних господарств, щодо раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів.

У ході конференції розглядались основні системні порушення у дотриманні вимог «Порядку пломбування паливних систем тепловозів та дизель-поїздів на Одеській залізниці», затвердженого 27.03.2013 року, а також недоліки, виявлені під час проведення попередніх раптових перевірок по основним та оборотним локомотивним депо і станціям регіональної філії.

 
08.07.2017р.

У період 29-30 червня 2017 року під головуванням головного інженера – першого заступника начальника регіональної філії «Одеська залізниця» Мальцева Є.М. проведено виїзне засідання Оперативного штабу по забезпеченню енергозбереження філії. Штаб проводився по Помічнянському вузлу та супроводжувався перевірками виробничих підрозділів ст. Помічна.

Під час штабу проведено аналіз та підведені підсумки витрат дизельного палива, електроенергії, води на експлуатаційні потреби за результатами роботи травня та п’яти місяців 2017 року.

На засіданні НГ-НЗ-1 Мальцев Є.М. наголосив, що відповідальність за раціональне використання паливно-енергетичних ресурсів покладено на кожного працівника виробничих підрозділів філії. Також було зазначено про необхідність безумовного виконання затверджених нормативів споживання всіх видів енергоресурсів, про важливість питань раціонального використання ПЕР, енергозбереження та економії фінансових витрат на придбання енергоносіїв.

За підсумками роботи Оперативного штабу розроблені заходи, направлені на усунення недоліків, виявлених у ході перевірки, та недопущення їх у подальшій роботі виробничих підрозділів філії.

 
22.05.2017р.

18 травня п.р. головним інженером – першим заступником начальника залізниці Мальцевим Є.М. затверджено «Порядок закупівлі, використання та зберігання світлодіодної продукції в підрозділах регіональної філії «Одеська залізниця»».

Даний Порядок поширюється на світлодіодну продукцію, призначену для використання структурними та виробничими підрозділами регіональної філії «Одеська залізниця».

Даний Порядок є обов’язковим документом для всіх структурних та виробничих підрозділів регіональної філії «Одеська залізниця», що планують та здійснюють закупівлю світлодіодної продукції, її монтаж, експлуатацію, облік, зберігання та списання.

«Порядок закупівлі, використання та зберігання світлодіодної продукції в підрозділах регіональної філії «Одеська залізниця»»

 
03.04.2017р.

У період з 29 по 30 березня 2016 року під головуванням головного інженера – першого заступника начальника регіональної філії «Одеська залізниця» Мальцева Є.М. проведено виїзне засідання Оперативного штабу по забезпеченню енергозбереження філії. Під час проведення штабу проведено аналіз та підбито підсумки витрат дизельного палива та електроенергії паливно-енергетичних ресурсів, води на експлуатаційні потреби за підсумками роботи лютого та 2-х місяців 2017 року. Штаб проводився в Шевченківській дирекції залізничних перевезень та супроводжувався перевірками виробничих підрозділів Шевченківського вузла.

На засіданні НГ-НЗ-1 Мальцев Є.М. наголосив, що відповідальність за раціональне використання паливно-енергетичних ресурсів лежить на кожному працівникові виробничого підрозділу філії. Зазначив про безумовне виконання затверджених нормативів споживання всіх видів енергоресурсів, а також про важливість питань раціонального використання ПЕР, енергозбереження та економії фінансових витрат на придбання енергоносіїв.

По підсумкам Оперативного штабу розроблені заходи які направлені на усунення недоліків, виявлених у ході перевірки та недопущення таких у подальшій роботі виробничих підрозділів філії.

 
27.03.2017р.

Фахівці регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» прийняли участь у семінарі на тему: «Тепло з альтернативних джерел енергії – крок до економічного розвитку регіонів України», який відбувся 24 березня 2017р. у м. Дніпро, за підтримки Державного Агентства з енергоефективності та енергозбереження України та проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». Ключові питання семінару:

- Поширення та впровадження досвіду виробництва тепла з альтернативних джерел енергії;

- Економічні стимули. Законодавчі ініціативи. Фінансові механізми.

У семінарі прийняли участь представники центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, профільних асоціацій, виробники теплової енергії, котлів та альтернативного палива, представники банків та фінансових установ, потенційні інвестори.

В ході семінару учасники ознайомилися з такими темами, як «Кроки держави назустріч інвестиціям», «Реалізація проекту з будівництва котельні на альтернативних джерелах енергії. Економічні переваги, екологічні та технічні наслідки», «Забезпечення котельні паливом. Потенціал та ресурси регіону», «Проекти повного циклу: від сировини до постачання енергії», «Енергозбереження та альтернативне паливо - шлях до енергетичної незалежності, стабільності та розвитку», «Підтримка впровадження проектів з використання альтернативних джерел в країнах ЄС», «Механізми фінансування «зелених» проектів в Україні».

Досвід використання альтернативних видів палива у Дніпропетровщині

 
22.03.2017р.

Директором з інженерно-технічного забезпечення ПАТ «Укрзалізниця» затверджено «Програму енергозбереження на залізничному транспорті України на 2017 рік». Розпорядження від 22.03.2017 № ЦЦТех-4/114.

Мета Програми підвищення ефективності використання енергоресурсів та зниження енергоємності ПАТ «Укрзалізниця». Планові витрати на впровадження енергоефективних заходів по регіональній філії «Одеська залізниця» складають 27,7 млн. грн. Реалізація програми в повному обсязі надасть змогу зекономити паливно-енергетичні ресурси (ПЕР) в кількості 3938,1 тон умовного палива або 0,8 % до рівня спожитих енергоресурсів у 2016 році при цьому вартість зекономлених ПЕР складатиме 32,9 млн. грн., так витрати пов'язані з програмою, будуть окуплені менше ніж за 1 рік.

 
24.02.2017р.

21.02.2017 року службою енергоменеджменту на базі Одеського відділення ГІОЦ та РОЦів було проведено веб-конференцію з питань збирання, очищення та повторного використання відпрацьованих нафтопродуктів.

Під час проведення вебінару були розглянуті питання виконання вимог постанови КМУ від 17.12.2012 року №1221 (зі змінам та доповненнями згідно постанови КМУ від 25.11.2015 року №1198), наказу «Укрзалізниці» від 15.10.2015 року №432-Ц/од та «Інструкції по збиранню, регенерації та раціональному використанню відпрацьованих нафтопродуктів на залізничному транспорті України» №ЦТОП-0001.

На виконання вимог природоохоронного законодавства України в частині утилізації небезпечних відходів діяльності підприємств (до яких відносяться відпрацьовані мастила) були представлені установки для очищення відпрацьованих мастил у виробничих підрозділах регіональної філії.

Представлено досвід інших країн, які розглядають відпрацьоване мастило не як відходи діяльності підприємства, а як вторинний ресурс, який придатний до подальшого використання (наприклад, котельно-пічне паливо).

Презентація

 
04.11.2016р.

1-2 листопада 2016 року у м. Києві в НСК "Олімпійський" за ініціативи Держенергоефективності проходив широкомасштабний спеціалізований публічний захід — VIII Міжнародний інвестиційний бізнес-форум "Енергоефективність та відновлювана енергетика".

Форум дозволив продемонструвати досягнення України у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики, обговорити актуальні проблеми, з якими стикається бізнес та інвестори під час реалізації проектів, а також налагодити співпрацю з місцевою владою у напрямку заміщення споживання газу.

До роботи дводенного Форуму долучилося близько 1000 учасників: парламентарі, представники центральних та місцевих органів влади, мери міст, представники посольств, банківських установ, міжнародних фінансових інституцій, бізнесу, експертного середовища, громадських організацій, науковці, ЗМІ, а також усі зацікавлені питаннями розвитку сфери енергоефективності та "чистої" енергетики.

Деталі на сайті Форуму - http://saee.gov.ua/forum.

 
01.11.2016р.

У поточному році на регіональній філії «Одеська залізниця» почала функціонувати «Автоматизована система електронного обліку паспортів теплотехнічного стану об’єктів за результатами тепловізійного обстеження» (далі – АС «Облік теплотехнічного стану об’єктів»).

АС призначена для забезпечення можливості отримувати оперативну інформацію щодо:

- результатів обстеження теплотехнічного стану об’єктів (пасажирських вагонів, будівель та теплових мереж);

- висновків та рекомендацій комісії, виконання яких при ремонті й реконструкції дозволить забезпечити раціональне використання енергетичних ресурсів на обігрівання, дотримання нормативних санітарно-гігієнічних параметрів мікроклімату об’єктів та їх довговічності під час експлуатації;

- стану робіт по усуненню виявлених недоліків.

АС функціонує виключно в інформаційному середовищі єдиної мережі передачі даних залізниці.

Для перегляду інформації достатньо увійти за допомогою інтернет - браузеру під будь-якою операційною системою персонального комп’ютера на сайт за адресою: http://10.41.97.35/teplo/. На екрані буде відображена головна сторінка з переліком останніх введених об’єктів по залізниці, де, при натисканні на «Детально», відкриється паспорт обраного об’єкта.

 
04.10.2016р.

3 жовтня п.р. головним інженером – першим заступником начальника залізниці Мальцевим Є.М. затверджено «Положення про роботу електротермічного опалення по виробничім підрозділам регіональної філії «Одеська залізниця»».

Це положення встановлює порядок роботи електротермічного опалення в опалювальний період по структурним та виробничим підрозділам регіональної філії «Одеська залізниця».

Опалювальний період розпочинається при настанні середньодобової температури зовнішнього повітря +80 С і нижче протягом трьох діб, що визначають відповідно до ДСТУ–Н-Б В. 1.1-27.

Положення про роботу електротермічного опалення по виробничим підрозділам регіональної філії «Одеська залізниця».

 
15.08.2016р.

В регіональній філії «Одеська залізниця» запровадили в дію «Технічний паспорт системи теплопостачання.

Розпорядженням головного інженера – першого заступника начальника регіональної філії від 09.08.2016 №НГ-02/1165 введено в дію «Технічний паспорт системи теплопостачання». З моменту затвердження форми Паспорта, даний документ стає обов'язковим серед підрозділів філії для всіх об'єктів теплопостачання.

Даний паспорт є техніко-економічним документом, в якому містяться основні відомості, що характеризують розміщення систем, склад і конструкцію основного і допоміжного обладнання, теплотехнічні та техніко-економічні показники експлуатації котельних.

Інформація технічного паспорта може бути використана при розробці місцевих інструкцій, планування ремонтів устаткування, визначенню норм витрат палива, плануванні організаційно-технічних заходів з підвищення ефективності використання енергоресурсів, охорони навколишнього середовища та ін.

При складанні паспорта взяті до уваги вимоги, викладені в ДНАОП «Правила пристроїв і безпечної експлуатації парових і водогрійних котлів».

Дані паспорта оновлюються з періодичністю в один рік.

Форма «Технічного паспорту системи теплопостачання»

Методичні рекомендації щодо заповнення «Технічного паспорту системи теплопостачання»

 
06.06.2016р.

1-2 червня 2016р. в Одесі, за підтримки Державного Агентства з енергоефективності та енергозбереження України, проектів USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», GIZ «Створення енергетичних агентств в Україні», громадської організації «Енергоефективність у громадах» пройшла ІІ-а Міжнародна науково-практична конференція «Енергетичний сервіс та енергетичне планування».

Мета конференції – активізація діяльності в сфері енергосервісу, а також визначення проблем, що виникли з моменту прийняття енергосервісних Законів №№327, 328 2015 року.

Основний склад учасників конференції – муніципальні енергетичні агентства, керівники теплогенеруючих компаній, управління ЖКГ, представники та консультанти USAID, GIZ, енергосервісні компанії. Крім цього, в заході брали участь представники Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), державних і комерційних банків України. Серед іноземних представників – голова Державного Берлінського енергетичного агентства, голова енергосервісної компанії RenESCO (м. Рига). Енергоефективну продукцію презентували компанії-спонсори конференції – Rehau, Henkel, Schreder та Danfoss.

Протягом двох днів було заслухано понад 30 представників, серед яких було представлено доповідь Одеської залізниці «Актуальність впровадження ЕСКО-послуг на об'єктах інфраструктури залізничного транспорту».

 
23.05.2016р.

«Фахівці регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» взяли участь у Першій Міжнародній науково-практичної конференції «Енергооптимальні технології перевізного процесу», що проходила з 16 по 20 травня 2016 року. Делегатами від Одеської магістралі стали заступник начальника служби перевезень філії Роман Мякішев, головний інженер Херсонської дирекції залізничних перевезень Сергій Топалов і заступник начальника служби енергоменеджменту Вадим Чупрін.

Крім представників «Укрзалізниці» до участі в конференції були запрошені наукові працівники Варшавського інституту залізничного транспорту та фахівці промислових підприємств.

В ході конференції науковці та галузеві фахівці ознайомилися з такими темами, як «Енергоефективність залізничного транспорту», «Енергооптимальні технології управління транспортними процесами», «Взаємодія залізниць та промислових підприємств», «Сучасні технології організації міжнародних перевезень», «Енергетична ефективність в організації роботи станцій та вузлів», «Енергетичний менеджмент на транспорті». Велику частину часу учасники заходу присвятили обговоренню нових результатів теоретичних та експериментальних досліджень, а також розгляду проблемних питань розвитку науки та техніки за вказаними напрямками.

Зауважимо, що організатором конференції виступив Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту ім. ак. В.Лазаряна.

 
10.05.2016р.

Національний орган стандартизації Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ») видав наказ від 29 квітня 2016 року №125 “Про прийняття нормативних документів України, гармонізованих з міжнародними нормативними документами”

Читать полностью

 
25.03.2016р.

22-23 березня 2016 року під час проведення виїзного штабу по забезпеченню енергозбереження, підбито підсумки витрат дизельного палива та електроенергії паливно-енергетичних ресурсів, води на експлуатаційні потреби за лютий та 2 місяці 2016 року. Штаб проводився в м. Знам'янка та супроводжувався перевірками виробничих підрозділів Знам'янського залізничного вузла.

Серед інших питань, порядок денний передбачав розгляд ходу впровадження заходів бережливого виробництва в ремонтному вагонному депо Знам’янка.

Рішення, прийняті на виїзному штабі, зокрема, передбачають розробку пропозицій щодо розробки та поетапного впровадження електронної бази «Енергетичний паспорт підприємства», проведення аналізу експлуатації пневмопошти на ст. Знам'янка, визначення об'єктів, що підлягають термомодернізації до опалювального періоду 2016-2017 рр., прийняття заходів щодо зменшення споживання електроенергії на стаціонарні потреби.

 
29.02.2016р.

Начальником регіональної філії «Одеська залізниця» Бойко Г.А. затверджено Політику філії в сфері енергоменеджменту. Політика відповідає принципам ПАТ «Укрзалізниця», міжнародним стандартам в сфері менеджменту, у тому числі стандарту ISO 50001:2011.

Стратегічна мета роботи філії полягає у динамічному стійкому розвитку, підвищенні обсягів перевезень та системному підході до використання енергетичних ресурсів. Про це йдеться у Політиці регіональної філії «Одеська залізниця» у сфері енергоменеджменту. Розробкою Політики займалися працівники служби енергоменеджменту регіональної філії.

Для реалізації зазначеної стратегічної мети керівництво регіональної філії заявляє про взяття на себе зобов’язань з підвищення енергетичної ефективності виробництва, економії енергоресурсів.

Для реалізації запланованого регіональна філія бере на себе цілу низку зобов’язань, зокрема забезпечення дотримання вимог державного законодавства, міжнародних домовленостей і стандартів, нормативних вимог, а також актів у сфері енергоменеджменту і енергозбереження. Також філія зобов’язується створити, впровадити і постійно вдосконалювати у структурних підрозділах систему енергоменеджменту.

Керівництво очікує від кожного працівника активної участі у виконанні даної Політики у регіональному філіалі «Одеська залізниці» ПАТ «Укрзалізниця».

Політика регіональної філії в сфері енергоменеджменту

 
26.02.2016р.

В рамках виконання програми енергетичних обстежень виробничих підрозділів регіональної філії «Одеська залізниця», 24 лютого п.р. завершено аудит Котовського експлуатаційного будівельно-монтажного управління (БМЕУ-2).

В рамках аудиту проведено енергетичне обстеження споживання ПЕР та стан утримання теплової мережі від котельної.

Енергетичний аудит дозволив виявити джерела непродуктивних втрат та скласти перелік конкретних дієвих заходів, реалізація яких намічена протягом періоду підготовки до опалювального періоду 2016-2017 років.

Серед основних завдань і припису енергоаудиту є усунення місць втрат тепла. Для виконання цього службою енергоменеджменту запропоновано застосування ряд інноваційних заходів та технологій.

 
15.02.2016р.

Службою енергоменеджменту забезпечується контроль пілотного проекту з експлуатації вузлового пункту управління споживанням електричної енергії (ВП АСУТП SCAD), який розпочато в Одеській дистанції електропостачання (ЕЧ-1 Одеса-Сортувальна). Обладнання працює в тестовому режимі та дозволяє оцінювати рівень споживання електроенергії на потреби опалення адміністративного корпусу.

Вже сьогодні, після декількох днів експлуатації можна говорити про достатню ефективність застосування даного сучасного обладнання, адже рівень витрат електроенергії значно знизився.

Тестовий режим експлуатації ВП АСУТП SCAD триватиме до кінця опалювального періоду, по підсумкам роботи буде прийнято рішення щодо запровадження системи на постійній основі та розповсюдження досвіду на інші підрозділи регіональної філії «Одеська залізниця».

 
05.02.2016р.

3 лютого 2016 року в Управлінні регіональної філії відбулося засідання Оперативного штабу з енергозбереження. В ході роботи штабу підвели підсумки паливовикористання за 2015 рік.

Так, за результатами роботи в 2015 році в тязі поїздів досягнуто економію 1546,3 тн або 2,5% до факту минулого року. В електротязі економія склала 3 млн. кВт/год або 0,3% до факту минулого року.

В стаціонарній енергетиці в цілому по філії витрати всіх енергоресурсів, скоротилися як до нормативу, так і до факту минулого року, а саме:

- дизельного палива на 373 тн або 8% до факту минулого року;

- бензину на 82,4 тн або 8% до факту минулого року;

- скрапленого газу на 58,8 тис.л або 14,2% до факту минулого року;

- природного газу на 1446,8 тис.куб.м або 11,9% до факту минулого року;

- вугілля на 3388,3 тн або 49,2% до факту минулого року;

- мазуту на 181,6 тн або 81,2% до факту минулого року;

- електроенергії на 2681,9 тис.кВтч або 2,5% до факту минулого року.

Служба енергоменеджменту регіональної філії «Одеська залізниця»
 
29.01.2016р.

Продовжується дослідна експлуатація в Одеській регіональної філії програмного комплексу «Дистанційний контроль витрат природного газу». За три місяці опалювального періоду вдалося досягнути зниження витрат газу на опалення великих котельних в обсязі 361 тис. м3, що складає (9%) до рівня споживання аналогічного періоду минулого року. В грошовому еквіваленті таке скорочення дозволило зекономити до 3 млн. грн.

Нагадаємо, що система дозволяє здійснювати моніторинг за 35 найбільшими котельними, сукупний обсяг споживання яких складає майже 85% всього спожитого газу.

На цей час службою енергоменеджменту розглядається питання доповнення системи спеціальними погодними станціями, які дозволять розширити її функціональні можливості.

 
21.01.2016р.

Служба енергоменеджменту приступила до розробки програми навчання за темою «Впровадження системи енергоменеджменту відповідно до стандарту ISO 50001:2011».

Проведення лекцій передбачається в декілька способів, в т.ч. у вигляді презентацій для працівників управління залізниці та шляхом проведення вебінарів для керівників структурних підрозділів регіональної філії.

 
05.01.2016р.

Службою енергоменеджменту тривають роботи з теплотехнічного обстеження пасажирських вагонів з використанням тепловізора. На цей час обстежено 126 вагони (23% експлуатаційного парку).

Термографічний аудит вагонів розпочато в грудні 2015 р. в зимовий період, тобто з настанням низьких температур. За попередніми результатами можна зробити висновок, що основними джерелами теплових втрат (до 50%) в пасажирських вагонах є вікна, утеплення яких здійснювалось неналежним чином. Крім цього, значним джерелом втрат є простір, де розташовується опалювальний котел, вентиляційна мережа, тамбурні двері.

Перевірки дозволили виявити негативні наслідки від нефункціонуючих труб в системі опалення, непрацюючих циркуляційних насосів.

Обстеження вагонів триває. За результатами аудиту складається спеціально розроблений теплотехнічний паспорт пасажирського вагону. Згодом цей документ прийме електронний вигляд та стане зручним інструментом під час підготовки вагонів до роботи в осінньо-зимовий період.

 
04.01.2016р.

Фахівцями служби енергоменеджменту розроблено Положення про порядок проведення перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів в структурних і виробничих підрозділах та усунення фактів їх неефективного використання, яке затверджено наказом в.о. начальника філії «Одеська залізниця» від 29.12.2015 №052-Н/од.

Положення встановлює класифікацію неефективного використання ПЕР, регламентує процедури проведення перевірок, визначає розрахунки перевитрат, механізми виконання приписів та заходів.

Дане Положення направлено в усі структурні та виробничі підрозділи філії, для використання в роботі.

 
19.12.2015р.

Згідно з дорученням в.о. начальника регіональної філії «Одеська залізниця» Бойко Г.А. на базі Одеської дистанції електропостачання розпочинається впровадження пілотного проекту з впровадження вузлового пункту управління споживанням електричної енергії (ВП АСУТП SCAD). Обладнання, яке передбачається встановити, шляхом передачі даних через GSM-модуль дозволить дистанційного контролю визначати та коригувати рівень споживання електричної енергії на потреби електроопалення.

Наразі триває розробка технічного завдання. Про хід впровадження та практичні результати експлуатації ВП АСУТП SCAD служба енергоменеджменту інформуватимемо в подальшому та надасть підсумки додатково.

 
08.12.2015р.

7 грудня 2015 р. в.о. головного інженера – першим заступником начальника залізниці Мальцевим Є.М. затверджено програму енергозбереження регіональної філії на 2016 рік.

Прийнятий документ розповсюджується на всі виробничі підрозділи регіональної філії та має на меті залучити колектив заощаджувати енергоресурси в тязі поїздів та стаціонарній теплоенергетиці.

Організаційно-технічні заходи, покладені в основу програми енергозбереження, дозволять знизити споживання енергоресурсів в умовному обчисленні на 6544 туп, що дозволить зекономити до 55 млн. грн. Зауважимо, що для реалізації заходів програми енергозбереження в наступному році буде залучено фінансування в обсязі 49,8 млн. грн.

Служба енергоменеджменту регіональної філії «Одеська залізниця»
 
05.12.2015р.

Фахівцями служби енергоменеджменту розпочато роботи з дослідження і встановлення обсягу тепловтрат у пасажирських вагонах регіональної філії «Одеська залізниця». За допомогою сучасного інструментарію виявляються проблемні місця та рівень втрат тепла рухомого складу.

Результатом цієї роботи стане оформлення електронного паспорту теплотехнічного стану, в який увійдуть всі дані про вагон, в т.ч. його приписний номер, рік випуску, місце та дата останнього ремонту, знімки з тепловізора котлового та не котлового боків вагону.

Раніше завдяки термографічним зйомкам проводилися обстеження з визначення тепловтрат у виробничих цехах, теплотрасах, будівлях та спорудах. Підсумки досліджень, що містять кольорові термограми, рекомендації та приписи щодо заходів з усунення встановлених місць з найбільшими втратами тепла, будуть надані пасажирським вагонним депо для формування відповідної бази даних та прийняття заходів по усуненню втрат.

 
11.11.2015р.

11 листопада відзначається Всесвітній день енергозбереження.

Рішення про заснування цього свята було прийнято в квітні 2008 року на проведеній в Казахстані нараді координаторів міжнародної екологічної мережі. А вже в листопаді 2008-го світ відзначив перший День енергозбереження. Це свято отримало статус міжнародного, оскільки взяти участь у проекті побажали близько 20 країн.

Основна мета заходу – привернути увагу влади і громадськості до раціонального використання ресурсів та розвитку відновлюваних джерел енергії.

У міжнародний День енергозбереження в усіх країнах, де відзначається це свято, в тому числі і в Україні, проходять заходи, спрямовані на те, щоб поінформувати людей про способи енергозбереження та існуючих поновлюваних джерелах енергії, розповісти, чому важливо економити енергію.

У багатьох містах України в цей день проводяться тематичні конференції, виставки та акції, в навчальних закладах проходять уроки, присвячені темі енергозбереження.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»
 
10.11.2015р.

В рамках створення в Україні енергоефективного простору у відповідності програми UNIDO, Міністерством економіки та регіонального розвитку 9-10 листопада п.р. організовано спеціалізований практичний тренінг на тему «Впровадження системи енергетичного менеджменту (СЕнМ) на підприємстві». Тренінг, розрахований на 16 академічних годин, проводився кваліфікованими тренерами UNIDO Егмонтом Оттерманом та Еріком Гудбергом.

На тренінгу були детально висвітлено кроки впровадження системи, визначено можливі бар'єри та перепони, представлені приклади досвіду впровадження СЕнМ у великих міжнародних компаніях. Крім цього, тренінг передбачав ряд практичних заходів, зокрема командна робота по створенню СЕмН на віртуальному виробництві, розглянуто принципи застосування теплотехнічних і економічних розрахунків енергоефективності.

В заході прийнято участь фахівці служби енергоменеджменту, котрими отримано весь наочний та довідковий матеріал тренінгу, який використовуватиметься в подальшому в практичних заходах з приводу впровадження СЕнМ на залізниці.

Служба енергоменеджменту регіональної філії «Одеська залізниця»
 
07.11.2015р.

Службою енергоменеджменту підведено підсумки енергозбереження Одеської залізниці за останні 5 років. Одним з напрямків реалізації енергетичної стратегії на залізниці є зниження використання природнього газу.

З аналізу за 9 місяців 2015 року встановлено, що на Одеській магістралі 65% споживання природного газу (а це близько 5 млн. м3) витрачається для забезпечення теплового режиму в приміщеннях та виробничих цехах підприємств залізниці.

За останні 5 років, завдяки реалізації низки заходів, споживання природного газу було знижено на 2,6 млн. м3: з 14,7 млн. м3 у 2010 році до 12,1 млн. м3 у 2014 році. Це стало можливим завдяки відмові від вузлових котельних, їх децентралізації та переходу на автономні міні-котельні й топкові, модернізації автоматики котельних, заміні пальників на сучасне обладнання, а також промивці систем опалення, бойлерів та теплообмінників.

Також на Одеській залізниці активно впроваджують й інші заходи для зменшення витрат газу на забезпечення об’єктів теплом, зокрема: обмежують подачу теплоносія в неробочі часи та святкові дні, проводять утеплення фасадів, дерев’яні вікна замінюють на металопластикові, використовують енергоефективні покрівельні системи та сучасні матеріали для утеплення теплотрас, модернізують та очищують системи опалення, котлів і теплотрас, встановлюють кліматичні системи та погодні датчики управління котлами.

 
23.10.2015р.

20 жовтня п.р. під головуванням в.о. генерального директора Укрзалізниці Завгороднього О.В. та начальника Одеської залізниці Бойка Г.А. пройшла техніко-економічна рада на тему «Перспективний план розвитку Одеської залізниці та реалізація плану капітальних інвестицій у 2016 році», на якій розглядалися важливі питання розвитку, впровадження інновацій, підвищення пропускної спроможності та електрифікації залізниці.

У засіданні взяли участь головний інженер департаменту локомотивного господарства Євген Ткаченко, заступники начальника залізниці, начальники відповідних служб та представники проектних інститутів та підприємств.

Серед важливих рішень, затверджених на раді, затверджено ряд заходів, спрямованих на енергоефективність та енергозбереження. Зокрема, передбачено впровадження нових компресорних станцій в 2016 році, заходи з підвищення теплоефективності котельних, модернізацію систем зовнішнього освітлення, підвищення обсягів теплової санації будівель.

Служба енергоменеджменту регіональної філії «Одеська залізниця»
 
16.09.2015р.

До програмного комплексу «Дистанційний контроль витрат природного газу» підключені перші абоненти. Так, на теперішній час, в тестовому режимі надходять дані від 12 котельних, в т.ч. БМЕУ-2 (Котовськ), РПЧ-9 (Одеса-Застава 1), ІОЦ, ВЧДЕ-1(Одеса-Застава 1), ТЧ-1 (Одеса-Сортувальна),ТЧ-7 (Знам'янка), ЛВЧД-13 (Миколаїв) , Дорожня автобаза.

Наразі триває робота з розробки програми, яка буде здійснювати зведення до єдиної бази даних інформацію від коректорів газу різних виробників. Це дозволить відмовитись від застосування окремих програм та прискорить обробку інформації.

 
11.09.2015р.

Під час конкурсу «Лідер енергоефективності Одеської області 2015» регіональну філію «Одеська залізниця» ПАТ «УЗ» обрано переможцем у номінації «Енергоефективне промислове підприємство року».

Конкурс проводився у межах спеціалізованої виставки «Електроніка та енергетика», що проходив 9-11 вересня 2015 року у виставковому комплексі Одеського морського торговельного порту. У конкурсі взято участь підприємства, чию діяльність авторитетне експертне журі визнає енергоефективною.

Всього у конкурсі визначено переможців у 28 номінаціях.

Для участі у проекті залізницєю надано заявку та звіти про проведену роботу у сфері енергозбереження по Одеській залізниці за останні 4 роки. Заявки було надано на здобуття нагороди одразу в трьох номінаціях: «Енергофективне промислове підприємство року», «Лідер у сфері термосанації» та «Кращий енергоаудитор», адже у цих напрямках роботи Одеська залізниця робить значні успіхи. Зокрема, якщо розглянути основний показник енергоефективності у залізничної галузі - енергоємність залізничного транспорту, то за підсумками роботи Одеської залізниці за 2014 рік енергоємність становила 6,54 туп/прив.млн.ткм і цей показник залишається найменшим серед інших залізниць України.

Почесний диплом переможця номінації та пам’ятний сувенір отримав головний інженер – перший заступник начальника Одеської залізниці Євген Мальцев, який зазначив, що залізничники й надалі наполегливо працюватимуть у напрямку енергоефективності.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»
 
11.09.2015р.

Під егідою UNIDO (Департамент промисловості при ООН), за підтримки Міністерства економіки та регіонального розвитку 9 вересня п.р. в Одеському регіональному центрі енергозбереження та енергоменеджменту (ОРЦЕЕ) при Одеському Національному політехнічному університеті проведено вступний семінар з питань створення та впровадження систем енергетичного менеджменту на промислових підприємствах України.

Для проведення семінару залучено лектори і тренери державних, а також міжнародних закладів та компаній, в т.ч. керівники та фахівці Національного агентства енергозбереження та енергоефективності, тренери UNIDO Егмонт Оттерман, Ерік Гудберг.

Від регіональної філії «Одеська залізниця» в семінарі прийняли участь фахівці служби енергоменеджменту.

Служба енергоменеджменту регіональної філії «Одеська залізниця»
 
22.08.2015р.

Відповідно до рішення оперативного штабу з підготовки господарств залізниці до роботи в осінньо-зимовий період (ОЗП) 2015-2016 р.р. в службі енергоменеджменту розроблено програму теплотехнічних обстежень газових котельних та об'єктів з електротермічним опаленням.

Метою обстежень є виявлення недоліків в ході підготовки опалювальних систем до роботи в зимовий період. Для зазначених обстежень залучатимуться фахівці технічної служби залізниці, служби енергоменеджменту, Дорожнього експертно-технічного центру, Дорожньої електротехнічної лабораторії.

Розгляд зауважень та недоліків в підготовці опалювальних систем, котельних, тепломереж буде здійснено на наступному штабі з підготовки господарств залізниці до роботи в ОЗП.

 
16.08.2015р.

Службою енергоменеджменту, в рамках проведення енергетичних аудитів та теплотехнічних обстежень, розпочаті перевірки стану електротехнічного господарства залізниці, а саме тягових підстанцій служби електропостачання.

Обстеженнями охоплені підстанції, а саме: Вапнярка, Колосівка, Сербка, Одеса-Застава 1, Білгород-Дністровський, Куліндорово, Аккаржа, Помічна, ім. Т. Шевченко, Знам’янка, Олександрія. Метою їх є виявлення місць непродуктивних втрат електроенергії в місцях з'єднань елементів, які проводять електричний струм, в системах охолодження тощо. Для цього, під час обстежень, серед іншого інструментарію, використовується тепловізор та струмові кліщі.

 
01.08.2015р.

Представники Одеської залізниці прийняли участь в Дев'ятій науково-практичній конференції «Нові можливості підвищення енергоефективності підприємств транспортної галузі».

Конференція проходила 29-31 липня п.р. на базі Одеського Національного політехнічного університету. Конференція має статус міжнародної – для участі в ній запрошено представників, фахівців та виробників з Німеччини, Австрії, Казахстану, Білорусі.

В науково-практичній конференції прийняв участь начальник Одеської залізниці Бойко Г.А., представники служби енергоменеджменту.

Для учасників заходу Одеською залізницею було підготовлено та представлено презентацію з питання теплової модернізації будівель і практичних результатів застосування тепловізора під час енергетичних аудитів.

Служба енергоменеджменту регіональної філії «Одеська залізниця»
 
25.07.2015р.

Службою енергоменеджменту спільно з фахівцями Інформаційно-обчислювального центру та служби сигналізації та зв'язку розпочато розробку програмного комплексу «Дистанційний моніторинг витрат природного газу». Дана програма дозволить встановити дієвий контроль за рівнем споживання природного газу найбільшими котельними. На сьогоднішній день визначено перелік з 35 таких об'єктів в восьми господарствах залізниці.

Програмний комплекс дозволить здійснювати віддалений збір даних, які формуються на вузлах обліку газу, узагальнювати їх та представляти у зручному інтерфейсі.

 
02.06.2015р.

Відповідно до наказу начальника Одеської залізниці від 25.05.2015 №134/Н, з метою удосконалення споживання та нормування паливно-енергетичних ресурсів, забезпечення дієвого енергоаудиту, впровадження енергоефективних організаційно-технічних заходів, на залізниці створено службу енергоменеджменту.

Положення про службу енергоменеджменту