Вантажні перевезення

Оголошення

Шановні відправники та одержувачі!

Для організації перевезення швидкопсувних вантажів у міжнародному сполученні залізничним транспортом, на сімдесятому засіданні Ради із залізничного транспорту країн-учасниць Співдружності, яке відбулося 14-15.05.2019 у м. Гельсінкі (Республіка Фінляндія) було прийнято рішення про скасування міжнародного документа «Инструкция по обслуживанию перевозок скоропортящихся грузов в международном железнодорожном сообщении между государствами-участниками Содружества, Латвийской Республикой, Литовской Республикой, Эстонской Республикой (Инструкция ДЧ-1997)» (далі – Інструкція).

Наказом АТ «Укрзалізниця» від 21.06.2019 № 416 було затверджено Заходи щодо виконання рішень сімдесятого засідання Ради із залізничного транспорту держав-учасниць Співдружності (далі – Заходи).

Пунктом 7 Заходів передбачено з 21.06.2019 не застосовувати Інструкцію при здійсненні міжнародних перевезень швидкопсувних вантажів, і, як наслідок, відсутність необхідності укладання договорів на перевезення швидкопсувних вантажів на особливих умовах при їх перевезенні в універсальних критих вагонах, а також про відповідальність відправника за дотримання вимог СМГС. Таким чином перевезення швидкопсувних вантажів здійснюється відповідно до міжнародних угод.

Умови перевезення вантажів у міжнародному сполученні наведено у Додатку 1 до СМГС «Правила перевозок грузов». Відповідно до цих Правил саме відправник визначає необхідні заходи, спрямовані на збереження вантажу, визначає рід вагона або контейнера для перевезення швидкопсувного вантажу, з урахуванням його термічного стану, фізіологічного стану перед навантаженням, терміну його придатності, розрахункового терміну доставки, а також найбільш несприятливих кліматичних умов на всьому шляху прямування. При цьому, відповідно до статті 39 СМГС, перевізник звільняється від відповідальності за псування швидкопсувного вантажу, прийнятого до перевезення, якщо воно сталося внаслідок неправильного вибору відправником способу перевезення швидкопсувного вантажу або роду вагона чи контейнера.
Ставки плати за використання власних вагонів перевізника АТ "Укрзалізниця", ставки плати за користування вагонами перевізника АТ «Укрзалізниця» за межами України та коефіцієнти порожнього пробігу наведені на офіційному сайті АТ «Укрзалізниця» за посиланнями:

Шановні вантажовласники та експедитори! З метою підвищення рівня якості обслуговування користувачів послугами залізничного транспорту просимо Вас відповісти на запитання анкети маркетингових досліджень.З 01.07.2019 набрали чинності зміни та доповнення до СМГС.

СМГС зі змінами та доповненнями станом на 01.07.2019 розміщено на офіційному веб-сайті АТ «Укрзалізниця» за адресою:

http://www.uz.gov.ua/cargo_transportation/legal_documents/smgs/
Замовникам послуг з організації перевезень вантажів

укладання договору про надання послуг з перевезення вантажів залізничним транспортом
(договір діє з 01.07.2020р.)

Порядок отримання доступу до АС Клієнт-УЗ для подальшого укладення договору про надання послуг з організації перевезення вантажів залізничним транспортом замовником послуг.


Порядок одержання інформаційних послуг ЕЦП

Порядок підключення користувачів до АС Клієнт УЗ