26.11.2015р.

На Одеській залізниці відбулась нарада з питань безпеки та запобігання можливим терактам

  У зв’язку зі збільшення терористичної загрози 26 листопада поточного року в конференц-залі управління Одеської залізниці відбулось засідання Координаційної ради з питань безпеки, запобігання можливим терористичним актам та актам незаконного втручання у діяльність залізниці в межах Одеського вузла. На нараді були присутні представники Головного управління Національної поліції в Одеській області, управління СБУ в Одеській області та Головного управління ДСНС в Одеській області.

  З січня по листопад 2015 року на залізниці скоєно п’ять терористичних актів із застосуванням вибухових пристроїв, один з яких попереджено. Загальна сума спричиненого збитку становить 229,6 тис. грн. Слід підкреслити, що останній теракт на залізниці було скоєно на початку липня поточного року, коли на перегоні Дачна – Вигода під час руху поїзду стався вибух, що окрім пошкодження колії та шпал спричинив схід трьох вагонів з рейок.

  За результатами попередніх нарад з членами Координаційної ради було розроблено та погоджено відповідний документ, згідно з яким була проведена низка організаційно-технічних заходів та виконані протокольні рішення засідань ради, зокрема: посилено контроль за пропускним режимом та організацією охорони об’єктів структурних підрозділів залізниці; проведені додаткові перевірки огорож, воріт, дверей, вікон та замків прилеглих територій, будівель, споруд та місць зберігання паливно-мастильних матеріалів на працездатність наявність замків, охорони, з метою недопущення проникнення сторонніх осіб; проведені перевірки працездатності наявних систем відеонагляду, освітлення, телефонного зв’язку та комплектації пожежних щитів; забезпечено наявність на робочих місцях медичних аптечок та інших засобів для надання екстреної допомоги; у приміщеннях контрольно-перепускних пунктів вивішено номери телефонів зв’язку з підрозділами МВС, СБУ, ДСНС, швидкої медичної допомоги; на робочих місцях чергових працівників забезпечено розміщення «Пам’яток першочергових дій персоналу підприємств, установ та організацій у разі загрози вчинення терористичних або диверсійних актів»; постійно проводиться роз’яснювальна робота серед працівників залізниці щодо недопущення передачі конфіденційної інформації стороннім особам.

  Окремо важливо зазначити, що з огляду на терористичні акти, скоєні 13 листопада в Парижі, з метою попередження їх проявів, минулого тижня на Одеській залізниці були впроваджені додаткові заходи безпеки. В тому числі, на пасажирських вокзалах було забезпечено цілодобове патрулювання особовим складом підрозділів відомчої воєнізованої охорони, а також посилено взаємодію залізниці з відомчими органами щодо забезпечення охорони об’єктів залізничної інфраструктури, особливо пасажирських вокзалів.

  По завершенню наради члени Координаційної ради окреслили плани на 2016 рік щодо охорони об’єктів залізничної інфраструктури, вокзалів, інших будівель, територій підприємств та залізничних колій. У свою чергу долучені представники відомчих державних органів висловили подяку залізничникам за технічну та фінансову підтримку з організації заходів безпеки на магістралі.

Прес-центр Одеської залізниці

На Одеській залізниці відбулась нарада з питань безпеки та запобігання можливим терактам - 0