01.10.2015р.

Одеські залізничники проводять активну профілактичну роботу з попередження випадків невиробничого травматизму серед молоді

Одеські залізничники проводять активну профілактичну роботу з попередження випадків невиробничого травматизму серед молоді

  На Одеській залізниці у рамках місячника профілактично-роз’яснювальної роботи щодо попередження випадків невиробничого травматизму на залізничному транспорті було проведено низку зустрічей з учнями навчальних закладів, що розташовані неподалік об'єктів залізничної інфраструктури. Головна мета цих зустрічей попередити випадки травмування (невиробничого травматизму) дітей шкільного віку та учнів і студентів, а також підвищити рівень профілактично-роз’яснювальної роботи щодо безпеки громадян на залізничному транспорті.

  Зокрема спеціалісти з охорони праці локомотивного депо Котовськ провели серед учнів 5 – 8 класів загальноосвітньої школи І ступеню - гімназії та учнів 1 – 2 курсів Котовського професійного ліцею профілактичні заходи на тему: «Залізниця - зона підвищеної небезпеки». Всього за період з 14 по 28 вересня поточного року було проведено сім лекцій профілактичного характеру про дотримання правил безпеки при знаходженні в зонах підвищеної небезпеки залізничного транспорту з демонстрацією відеофільмів «Дії громадян в зонах підвищеної небезпеки на залізничному транспорті», «Випадки травмування електричним струмом», «Випадки травмування на залізниці в 2015 році». На класних годинах спеціалісти  з охорони праці обговорювали з молоддю питання безпечної поведінки на залізниці. На стендах у навчальних закладах було розміщено 20 пам'яток «Залізниця – зона підвищеної небезпеки».

  За словами заступника начальника депо з експлуатації Володимира Кифорука: «Місячник з профілактики невиробничого травматизму, який наразі проводиться у всіх структурних підрозділах Укрзалізниці, служить пересторогою як для дітей, так і для дорослих: батьків, педагогів, працівників транспорту, від яких багато в чому залежить безпека неповнолітніх, які мешкають поблизу об'єктів залізниці, або опинилися тут за збігом обставин. Адже, порушуючи правила безпеки на залізниці, діти не тільки піддають небезпеці своє життя і здоров'я, але і спричиняють чимало ускладнень у роботі транспорту, загрожують безпеці руху поїздів, життю і здоров'ю пасажирів, збереженню вантажів та завдають психологічних травм локомотивним бригадам, які роблять усе можливе для недопущення наїзду на людину».

  «Школа, в якій навчається моя старша донька, знаходиться біля залізничних колій, тому я дуже вдячна, що, завдяки роботі залізничників, у дітей є нагода ще раз запам’ятати основні правила поведінки на залізничних коліях, подивитись відеофільми та відеоролики на цю тематику, послухати про нещасні випадки, які траплялися з дітьми, та усвідомити наскільки це небезпечно», - ділиться  враженнями від заняття залізничників із молоддю мама учениці 6 класу Котовської гімназій Ганна Урсул.

  Класний керівник 6 класу (ЗОШ 1 ступеню – гімназія) Світлана Чернецька подякувала залізничникам за проведену з дітьми роботу, адже отримана інформація та знання – це профілактика трагічних подій на залізниці та здорова дитина в сім′ї.

  Вчителі, учні та батьки подякували працівникам сектору з охорони праці локомотивного депо Котовськ за профілактичну роботу проведену на високому рівні, адже отримана інформація та знання молоді – це профілактика трагічних подій на залізниці у майбутньому.

Прес-центр Одеської залізниці