10.07.2015р.

Одеська залізниця роз’яснює обставини ліквідації пожежі тепловозу в складі поїзда №121 Київ – Миколаїв

9 липня 2015 року о 07:43 сталося загоряння тепловозу у складі пасажирського поїзда №121 сполученням Київ – Миколаїв. Поїзд зупинився на 209 км перегону Грейгове – Горохівка Херсонської дирекції залізничних перевезень Одеської залізниці. Постраждалих немає.

Машиніст тепловозу оперативно замовив пожежний поїзд для усунення пожежі. З метою попередження можливих наслідків поїзною бригадою провідників було організовано висадку пасажирів першого вагону за рухом поїзда і відведення їх на безпечну відстань. Черговий провідник першого вагону продовжував виконувати свої обов’язки,  паралельно пильнуючи збереженість речей пасажирів. У позаштатній ситуації працівники залізничного транспорту діяли кваліфіковано і злагоджено, не допустивши розповсюдження вогню далі по локомотиву і на пасажирський вагон.

До моменту прибуття пожежного поїзда пожежу було фактично локалізовано і загрози розповсюдження вогню не було. За 20 хв. після виклику пожежний поїзд прибув на місце події. Повністю пожежу було ліквідовано силами локомотивної бригади та пожежного поїзда о 9:00. О 10:05 до складу поїзда було подано допоміжний локомотив. О 10:30 поїзд було відправлено до станції призначення Миколаїв.

На момент подачі допоміжного локомотиву на заміну несправному і не дочекавшись прибуття керівництва дирекції залізничних перевезень (для надання компетентних роз’яснень з порядку подальших дій пасажирів) 178 пасажирів (із 712 які їхали цим поїздом) самостійно покинули вагони з метою швидше дістатися до  міста Миколаєва автотранспортом.

На жаль, пасажири не були вчасно поінформовані про те, що локомотивники та пожежники залізниці докладають максимальних зусиль для того, щоб оперативно усунути загоряння тепловозу, замінити локомотив та відправити поїзд до кінцевої станції.

Через подію було затримано поїзди №121 Київ – Миколаїв (на 3, 5 години) та  №109 Львів – Херсон (1 год. 55). Причини загоряння наразі з’ясовуються.

Одеська залізниця приносить вибачення пасажирам поїзда №121 Київ-Миколаїв за недоліки в організації інформування пасажирів членами поїзної бригади у позаштатній ситуації.  За результатами службового розслідування винуватці будуть притягнуті до дисциплінарної відповідальності. Підсумки розслідування будуть доведені до громадськості.

Прес-центр Одеської залізниці