11.06.2015р.

Понад 16 тис. контейнерів відправлено по Одеській залізниці у складі контейнерних поїздів

  За 2014 рік у складі контейнерних поїздів було відправлено 16 тис. 106 контейнерів, що більше за попередній рік на 5 тис. 366 контейнерів. Усього функціонує сім напрямків контейнерних поїздів «Хрещатик», «Дніпровець», «Ніка», «Поділля», «Одеса», «Вікінг», «Запорожець». Найбільше контейнерів у минулому році перевезено поїздом «Ніка» - 7 тис. 413 контейнерів (483 одиниці у 2013 році), «Дніпровець» - 4 тис. 519 (проти 4 тис. 295 контейнерів у 2013 році) та 599 контейнерів перевезено поїздом «Запоріжжя» (проти 377).

  Першочергову увагу залізничники приділяють організації поїзду комбінованого транспорту «Вікінг» і контейнерного поїзда «ZUBR». Переваги цих проектів полягають у скороченні тривалості руху контейнерів, високій швидкості і гарантії доставки вантажів згідно з графіком руху поїзда, економії часу при проходженні митного і прикордонного контролю, гнучкій системі оплати, повному комплексі митних послуг, гарантованій безпеці перевезень при будь-яких погодних умовах, інформаційному забезпеченні перевезень.

  Поїзди курсують згідно з встановленим графіком, яким передбачено формування поїздів зі станцій Одеського регіону тричі на тиждень (по понеділкам, середам та п’ятницям). З’єднувальною ланкою усіх пунктів відправлення є станція Одеса-Застава-1. Об’єднання основного складу поїзда, який сформовано станціями Одеського регіону, і групи вагонів з контейнерами, завантажених на інших станціях, відбувається на станції Козятин-1 Південно-Західної залізниці.

  Контейнерні перевезення в Україні, незважаючи на світові кризи і нинішню складну політичну ситуацію, залишаються привабливими і перспективними, а їх використання може бути визначальним фактором розвитку національної економіки, що підвищить інвестиційну привабливість відповідної сфери діяльності.

Прес-центр Одеської залізниці