09.06.2015р.

На Одеській залізниці презентовано книгу «Бережливе виробництво на Одеській залізниці: минуле, сьогодення, майбутнє»

  Нещодавно у форматі розширеної наради Робочої групи «Бережливе виробництво» відбулася презентація широкомасштабного проекту авторського колективу під керівництвом начальника Одеської залізниці Григорія Бойка. Заступник начальника технічної служби Михайло Мелешко провів авторську презентацію пілотного проекту (електронної версії) книги «Бережливе виробництво на Одеській залізниці: минуле, сьогодення, майбутнє». У ході презентації автор повідомив, що проект по створенню електронної версії книги присвячений 150-річчю Одеської залізниці. На сьогоднішній день книга містить п’ять розділів (опрацьовано близько 300 сторінок-слайдів). Книгу передбачено розмістити на офіційному сайті Одеської залізниці, суб-сайті «Бережливе виробництво» напередодні  ювілейної дати – 150-ти річчя магістралі.

  Михайло Мелешко повідомив, що під час роботи над книгою використано унікальні у своєму роді документи з раніше обмеженим доступом, фотографії, які ще публікувалися, рідкісні тематичні матеріали, джерела, плакати, знаки, нормативно-технічні документи тощо. Робота над книгою триває вже понад три роки.

  Тематична презентація (з 60-х років XIX століття і до наших днів) у хронологічній послідовності відображає періоди, особливості, передумови пошуків залізничниками шляхів і методів покращення техніко-технологічних, експлуатаційних, а у підсумку фінансово - економічних показників роботи галузі.

  Значну увагу приділено поетапному технічному переозброєнню і технологічному удосконаленню роботи залізничного транспорту, Одеської залізниці, а саме особливостям послідовної реалізації на практиці ресурсозберігаючої стратегії, єдиної галузевої та дорожньої технічної політики, інноваціям у сфері експлуатації тягового-рухомого, рухомого складу нового покоління, впровадженню інфраструктурних проектів, реформеним перетворенням.

  Розглянуто докорінні зміни у логістиці перевізного процесу, у тязі поїздів, стаціонарній енергетиці, трудові досягнення та звершення поколінь залізничників від початку впровадження руху поїздів і до теперішнього часу – завершального етапу утворення публічного акціонерного товариства «Українська залізниця».

  Актуальність виробничої бережливості беззаперечна, підтвердження цьому є цілеспрямована, системна робота, що активно проводиться в Україні на державному, відомчому та галузевому рівнях, у тому числі на ринку транспортних послуг з метою адаптації підприємств-перевізників до директив (стандартів, регламентів) ЄС, особливо у паливно-енергетичному секторі для досягнення зниження енергоємності виконаної роботи у тязі поїздів, скорочене споживання та ефективне використання виробничих ресурсів усіх категорій у наданих послугах з перевезення пасажирів та вантажів.

Прес-центр Одеської залізниці

На Одеській залізниці презентовано книгу «Бережливе виробництво на Одеській залізниці: минуле, сьогодення, майбутнє» - 0