19.05.2015р.

На території Черкаської та Кіровоградської областей діятимуть нові тарифи за проїзд у приміських поїздах

  З 25 травня 2015 року буде підвищено вартість проїзду пасажирів у поїздах приміського сполучення по Черкаській та Кіровоградській областях (Шевченківська та Знам’янська дирекція залізничних перевезень Одеської залізниці). Тарифи збільшено по відношенню до існуючих на 30%. Вартість проїзду пасажирів у приміському сполученні за новими тарифами погоджена з облдержадміністраціями Черкаської та Кіровоградської областей і визначаються залежно від відстані згідно з Правилами перевезень пасажирів.

  Після підвищення тарифів, вартість повного квитка в приміському сполученні на території Шевченківської та Знам’янської дирекцій залізничних перевезень встановлена від 4,50 грн. на перших 5 км до 39,70 грн. на 400 км залежно від дальності поїздки.

  Проїзд для дітей віком від 6 до 14 років, як і раніше, становитиме 75% від вартості проїзду дорослого пасажира, а студенти так само користуватимуться 50% пільгою згідно з чинним законодавством.

  Основною причиною перегляду тарифів стало систематичне зростання цін на енергоносії, подорожчання матеріалів тощо, а високий рівень збитковості приміських перевезень не дає можливості залізничникам у повному обсязі виконувати оновлення рухомого складу, підвищувати комфортність та якість обслуговування пасажирів.

  Слід зазначити, що з 1994 року по теперішній час електропоїзди не закуповувались. До 2016 року зношеність електропоїздів з урахуванням подовження терміну експлуатації становитиме 75%. За 2014 та 2015 роки на капітальний та поточний ремонти дизель-поїздів для Черкаської та Кіровоградської областей витрачено 19,1 млн. грн., що становить лише 38% від необхідних витрат, а дефіцит коштів на підтримання у робочому стані рухомого складу у 2014 році по цих областях становить 237,6 млн. грн.

Прес-центр Одеської залізниці