12.05.2015р.

Завдяки системі контролю витрат палива магістральних локомотивів «Дельта-СУ» Одеські залізничники заощадили 38 млн. грн.

  На Одеській залізниці планово проводять роботу по організації обліку використання паливних матеріалів, що є надзвичайно актуально в умовах економії енергоресурсів, в першу чергу дизельного палива, що використовується на тягу поїздів.

  Обладнання тепловозів серії 2ТЕ10, 2ТЕ116 приписного парку Одеської залізниці системами контролю витрат дизельного палива локомотива «Дельта-СУ» дало змогу з 2007 по 2014 рік включно знизити витрати дизельного палива та зекономити 38 млн. грн. При цьому на модернізацію локомотивів системами СКПРТ «Дельта-СУ» було витрачено лише 1,5 млн. грн. На виконання Програми енергозбереження в 2007 році на тепловози вказаної серії встановлено 149 систем СКПРТ «Дельта-СУ».

  Використання системи СКПРТ «Дельта-СУ» дозволяє залізничникам ефективно контролювати та зменшувати витрати дизельного палива, усувати випадки його несанкціонованого відбору з локомотивів. При цьому є можливість відстежити роботу локомотива в реальному часі, кількість дизельного палива в баку тепловозу, аналізувати реалізовану потужність дизель-генераторної установки (ДГУ), контролювати швидкість руху локомотива та пройденого ним шляху, відстежити простій локомотива, роботу ДГУ на холостому ході, об'єктивно оцінювати економічну ефективність роботи кожного локомотива на визначеній ділянці. Для аналізу отримана інформація про параметри роботи локомотива (швидкість, рівень палива в баку, потужність дизельно-генераторної установки тощо) в реальному часі через супутник передається на автоматизоване робоче місце.

  Нагадаємо, що економія паливо-енергетичних ресурсів у сучасних умовах є одним з найважливіших напрямків переводу економіки на шлях ресурсозбереження й раціонального природокористування.

Прес-центр Одеської залізниці